3 Zabiegi Medycyny Estetycznej o Których Nie Miałaś Pojęcia!


3 Zabiegi Medycyny Estetycznej o Których Nie Miałaś Pojęcia!
Medycyna estetyczna rozwija się stale już od starożytności. Jej zadania są dwojakie – przede wszystkim podtrzymuje wysoką jakość życia zdrowych ludzi, którzy cierpią z powodu kompleksów związanych z wrodzonymi cechami albo z naturalnym procesem starzenia się skóry. Po drugie, zabiegi wliczane w tę dziedzinę mają też na celu rekonstruowanie urody, która uległa degradacji w wyniku choroby, wypadku, starzenia.

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej są przeważnie nieinwazyjne – tymi poważnymi zajmuje się chirurgia plastyczna. W medycynie estetycznej stosuje się szereg nowoczesnych metod, takich jak lasery, wypełniacze, substancje wpływające na odnowienie się tkanek. Osoby wykonujące takie ingerencje muszą posiadać odpowiednie, wysokie wykształcenie.

Fakty i mity na temat medycyny estetycznej

W ramach wstępu do opisu trzech ciekawych, nowoczesnych metod warto rozwiać pewne wyobrażenia i mity związane z tą dziedziną. Przede wszystkim, za osobami poddającymi się zabiegom estetycznym wciąż ciągnie się łatka osób próżnych, skupionych zanadto na swojej urodzie. Oczywiście, ludzie różnią się tym, w jakim stopniu liczy się dla nich własny wygląd. Są jednak sytuacje, w których ktoś do tego stopnia nie akceptuje własnej cechy lub zmiany w wyglądzie spowodowanej chorobą, przewlekłym stresem, wiekiem, że zaczyna to rzutować na jakość całego jego życia. Z ratunkiem przychodzą najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej.

Drugim często powielanym wyobrażeniem są wizje karykaturalnych, wykrzywionych twarzy, nieudanych zabiegów, efektów zbytniej ingerencji w naturę… to także mit. Żaden specjalista nie wykonuje zabiegów, których efekt nie wyglądałby naturalnie. Temu służą właśnie konsultacje i uzgadnianie wyniku z pacjentem – w końcowym efekcie poddana zabiegowi część ciała powinna wyglądać jak młodsza, estetyczniejsza wersja samej siebie, w żadnym razie nie jak całkiem inne ciało.

Wiedząc już co nieco na temat nowoczesnej medycyny estetycznej, warto zapoznać się z jej nowymi osiągnięciami. Oto trzy niepopularne jeszcze zabiegi, które przynoszą zdumiewające efekty.

1. Wyszczuplanie ultradźwiękami

Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej zwykle przywodzi na myśl liposukcję, popularnie zwaną „odsysaniem tłuszczu”. Rzeczywiście, tę metodę stosuje się dość często, jednak nie znaczy to, że jest jedyną. Mało znany zabieg wyszczuplający polega na używaniu ultradźwięków do rozbijania tkanki tłuszczowej. To zabieg bezbolesny i nieinwazyjny, podczas wykonywania go nie narusza się narządów wewnętrznych, skóry ani nerwów. Zabieg odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym lekarz wykonujący go przykłada głowicę do ciała, a wiązka ultradźwięków niszczy komórki tłuszczowej, z których uwalnia się tłuszcz. Następnie wykonuje się drenaż limfatyczny, również przy użyciu głowic. Dzięki temu etapowi zabiegu uwolniony tłuszcz jest szybciej odprowadzany z przestrzeni międzykomórkowych i usuwany z organizmu. Zabieg trwa mniej niż godzinę, znieczulenie nie jest potrzebne, a skutki uboczne nie występują.

2. Regeneris, czyli niezwykłe działanie osocza

W ludzkim organizmie kryją się niezrównane możliwości i ogromny potencjał regeneracji. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej wykorzystują wciąż rozwijającą się wiedzę na ten temat. Regeneris to zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi pacjenta. Specjalnie wyizolowane komórki pobudzają tkanki do wzrostu, regeneracji i odnawiania się, a efektem jest młodszy wygląd i poprawa owalu twarzy. To niezwykły zabieg, który pozwala sięgnąć do najgłębszych pokładów zasobów organizmu. Coraz więcej osób decyduje się na tę wykorzystującą naturalne zdolności ich ciała metodę.

3. Nici liftingujące, czyli lifting mniej inwazyjnie

Lifting twarzy, czyli przeciwdziałanie skutkom grawitacji i wiotczenia tkanek z wiekiem, jest wykonywany operacyjnie – w tym celu twarz „unosi się” mechanicznie do góry. Efektem są opuchlizna i szwy, a cały zabieg, choć przynosi świetne efekty, wymaga od pacjenta cierpliwości i pewnego poświęcenia. Od niedawna na rynku obecny jest jednak mniej inwazyjny zamiennik – nici liftingujące. Kwas hialuronowy wprowadza się w liniowy sposób pod skórę tak, by owal twarzy został uniesiony. Ponieważ kwas stymuluje syntezę kolagenu i odnowę tkanek, wokół nici tworzą się obszary odmłodzone, zregenerowane, a rysy odzyskują właściwy kształt i wektor. Nici hialuronowe cieszą się rosnącym powodzeniem, ponieważ ich zastosowanie nie wymaga aż tak wielu wyrzeczeń, z iloma trzeba się liczyć przy klasycznym liftingu twarzy.

Źródło / foto: Aesthetic Med

Facebook Comments