4 powody, dla których warto pić herbatę z czystka


4 powody, dla których warto pić herbatę z czystka
Czystek to roślina, która w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna, choć wykorzystywano ją w celach leczniczych już setki lat temu. Jeśli chodzi o zioło czystek to w jego składzie dominują przede wszystkim polifeonole, czyli bardzo silne przeciwutleniacze, które wykazują szereg cennych dla zdrowia właściwości. Największą zaletą tej rośliny jest to, że herbatkę z czystka można podawać nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Jest całkowicie pozbawiona skutków ubocznych, a możliwość jej przedawkowania praktycznie nie istnieje. Dlaczego jednak warto pić herbatę z tej rośliny i jak działa czystek?

Usuwa z organizmu toksyny

Jeśli chodzi o właściwości czystka, to niezwykle ważne jest przede wszystkim to, iż pomaga usunąć z organizmu toksyczne substancje, dzięki zawartości polifeonoli. Czystek pomaga poprawić przemianę materii, dzięki czemu zbędne produkty przemiany materii oraz metale ciężkie zostają w bardzo prosty i szybki sposób wydalone z organizmu. Z tego też względu po herbatę z czystka warto sięgać w szczególności na początku wiosny, aby pozbyć się z organizmu tego, co przez całą zimę zalegało w organizmie. Dzięki temu organizm zostanie oczyszczony i ulegnie poprawie ogólne samopoczucie.

Więcej na temat czystka przeczytasz na stronie http://zioloczystek.pl/

Na problemy skórne

Herbatkę z czystka można stosować nie tylko wewnętrznie, ale również zewnętrznie. Okłady z tej rośliny pomagają załagodzić nieprzyjemne objawy łupieżu, trądziku oraz egzemy, jednak aby zauważyć jakieś efekty, należy pamiętać o tym, aby regularnie przemywać skórę, a także systematycznie pić herbatkę z tej rośliny.

Na boreliozę

Regularne picie herbatki z czystka może zapobiec boreliozie, poprzez eliminację z organizmu krętka wywołującego tę chorobę. Warto również wiedzieć o tym, iż picie herbaty z czystka pomaga zapobiec atakowi krętka, dlatego też, jeśli dana osoba bardzo często wybiera się na spacery na łąkę lub do lasu powinna na stałe wprowadzić tę roślinę do codziennego menu.

Higiena jamy ustnej

O tym, jak działa czystek, z pewnością przekonały się osoby, które dbają o odpowiednią higienę jamy ustnej. Płukanie ust naparem z czystka jest dużo lepsze niż stosowanie specjalnych płynów do higieny jamy ustnej, które bardzo często zawierają w swoim składzie alkohol, wykazujący silne właściwości drażniące. Przy pomocy tej rośliny można nawet wybielić nieznacznie zęby, ponieważ roślina ta pomaga rozpuścić zanieczyszczenia znajdujące się na szkliwie.

Jak należy pić czystek?

Jednorazowe wypicie szklanki herbatki z czystka tak naprawdę nic nie da, dlatego też, aby zobaczyć jakieś efekty jego działania, należy nastawić się na długotrwałe przyjmowanie tej rośliny. Z tego też względu herbatę z czystka najlepiej wypijać codziennie, dzięki czemu już po miesiącu powinny być zauważalne pierwsze efekty.

Decydując się na zakup czystka najlepiej postawić na jego sypaną wersję, która zawiera to, co najcenniejsze. Bardzo dobrym pomysłem jest tzw. bio czystek, który pochodzi z kontrolowanych upraw, przez co jest nie tylko lepszy w smaku, ale również charakteryzuje go bardzo wysoka jakość.

Dodaj komentarz