5 mitów na temat botoksu


5 mitów na temat botoksu
Iniekcja toksyny botulinowej, powszechnie znana jako wstrzykiwanie botoksu to coraz popularniejszy zabieg. Jednak wraz z popularnością wzrosła również lista mitów wokół tego zabiegu. Mimo że jest to krótki i bezpieczny zabieg, wiele osób obawia się jego nieprzewidzianych konsekwencji, przewidując, że toksyna botulinowa może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian. Poniżej postaramy się rozwiać najpopularniejsze mity na temat botoksu.

1. Botoks odmładza twarz

Powszechnie kojarzymy skórę bez zmarszczek z młodością, natomiast wszelkie bruzdy i fałdy na twarzy są dla nas oznaką starszego wieku. Botoks nie odmładza skóry, ale wygładza ją i wyrównuje. To dlatego możemy odnieść wrażenie, że osoba po zabiegu iniekcji toksyny botulinowej wygląda na młodszą.

2. Botoks rozciąga skórę

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej ma na celu rozluźnienie mięśni, czego konsekwencją jest zniwelowanie zmarszczek mimicznych. Skóra nie rozciąga się, ale rozluźnia i poprzez to wygładza. Można mieć jednak wrażenie, że wygładzone zmarszczki mimiczne zostały rozciągnięte, co nie jest prawdą.

3. Botoks jest dla osób w zaawansowanym wieku z widocznymi zmarszczkami

Pojawienie się zmarszczek mimicznych nie jest zależne tylko od wieku. Warunkują je liczne czynniki, takie jak geny czy bogata lub uboga mimika twarzy. Nie ma ograniczeń wiekowych w stosowaniu botoksu, mogą zdecydować się na niego nawet osoby ok. 30 roku życia. Jeżeli rozpoczniemy takie zabiegi wcześniej, mamy większą szansę utrzymać młody wygląd na dłużej.

4. Botoks wstrzykuje się w usta, aby je powiększyć

Toksyna botulinowa służy do zniesienia kurczliwości mięśni, w żaden sposób nie wypełnia przestrzeni znajdującej się między zmarszczkami, a tym bardziej nie służy do powiększania ust lub innych części twarzy. Do wypełniania kształtu ust lub bruzd na twarzy stosuje się kwas hialuronowy. Może on także dopełniać zabieg botoksu poprzez wypełnienie zmarszczek po porażeniu toksyną.

5. Botoks jest na stałe / Botoks trzeba stale powtarzać

Toksyna botulinowa działa na połączenia mięśniowo-nerwowe, które mają zdolność regeneracji, więc możliwość kurczenia się, a co za tym idzie – pogłębiania zmarszczek, jest odnawialna. Efekty botoksu utrzymują się od 4 do 8 miesięcy. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z zabiegu, powinniśmy go powtarzać raz lub dwa raz do roku. W każdym momencie możemy też z niego zrezygnować lub powrócić do niego po przerwie.

Warszawa botoks - zabiegi medycyny estetycznej MEDESTETIS

Facebook Comments