5 najlepszych porad, dzięki którym szybciej schudniesz


5 najlepszych porad, dzięki którym szybciej schudniesz

#1 – odżywiaj się zgodnie z regułami diety niskowęglowodanowej

W diecie tej zmniejszamy ilość dostarczanych węglowodanów, zwiększamy natomiast ilość energii dostarczanej organizmowi z naturalnego tłuszczu. Nasze posiłki powinny składać się z naturalnego pożywienia – mięsa, ryb, jaj, warzyw i naturalnych tłuszczów, na przykład masła.
Należy natomiast unikać pokarmów bogatych w węglowodany: słodyczy, skrobi, chleba, makaronów czy ziemniaków. Nie można zatem stawiać w tym samym rzędzie kalorii, pochodzących z produktów bogatych w węglowodany, z produktami, które nie podnoszą poziomu insuliny, ponieważ mają one zupełnie różny wpływ na organizm.
Ogranicz spożywanie węglowodanów do 20g dziennie. Jeśli to dla Ciebie zbyt trudne, zacznij od 50g. Jedz do woli mięsa, ryb, warzyw, jajek oraz masła. Pij 2 szklanki rosołu dziennie. Zrezygnuj z cukru, pieczywa oraz napojów gazowanych.

#2 – jedz tylko wówczas, gdy jesteś głodny

To bardzo ważna zasada, jeśli chcesz osiągnąć optymalną wagę. Posiłki jedz zawsze do syta, ponieważ poczucie głodu i zmęczenia skłaniają do zarzucenia diety i powrotu do starych nawyków żywieniowych. Jeśli jednak czujesz się syty, nie jedz niepotrzebnie. Przekąski, spożywane w zbyt dużych ilościach, przestają być przekąskami. Napychanie się nieprzyzwoitymi ilościami orzeszków nie doda 10kg do Twojej wagi, jednak może zahamować proces chudnięcia.

#3 – śpij osiem godzin

Praktycznie każdy z nas jest dziś zabiegany i nie ma czasu porządnie się wyspać. Jest to już postrzegane niemal jako normalność. Problem tkwi w tym, że niedobór snu powoduje nie tylko zmęczenie i ociężałość. Powoduje także tycie, ponieważ zbyt krótki sen zwiększa poziom hormonu stresu, kortyzolu, we krwi. Ten z kolei przyczynia się odkładania tłuszczu w okolicach brzucha.

#4 – regularnie kontroluj wagę

Nie bój się wagi! Wkrótce się zaprzyjaźnicie. Codzienne ważenie jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, zobaczysz na własne oczy, że Twoje działania przynoszą efekt, więc będziesz czuł się zmotywowany, by je kontynuować. Po drugie: jeśli to co robisz by schudnąć, nie przynosi spodziewanych rezultatów to zacznij stosować post przerywany.

#5 – stosuj post przerywany

Ta porada będzie szczególnie przydatna, dla tych którzy chcieliby przyspieszyć spadek wagi na diecie niskowęglowodanowej. Jeśli nie przejadasz się, śpisz dobrze i nie osiągasz oczekiwanych wyników, zastosowanie tej metody na pewno je poprawi. Nie powinny jej jednak stosować kobiety w ciąży, ani osoby uzależnione od jedzenia, ponieważ może ona przyczynić się do nawrotu choroby. Dwie najpopularniejsze metody postu przerywanego 5:2 oraz 16:8. Pierwsza zakłada jedzenie do syta przez pięć dni w tygodniu, a następnie jedzenie małych ilości przez dwa dni. Druga zakłada szesnaście godzin postu, w tym sen, a następnie powrót do normalnego rytmu posiłków.
Wojciech Łysak, założyciel AltruismOnline.com – serwisu dotyczącego zdrowego odżywiania, propagującego ideę diety niskowęglowodanowej i zrównoważonego odżywiania.

Dodaj komentarz