7 tajemnic bogactwa


7 tajemnic bogactwa
Pieniądze to moc, która może być istotnym źródłem szczęścia (!), ale również nadrzędnym celem dla niektórych osób. Sprawiają, że zamiast być środkiem do osiągania celów, stają się samym celem. Powszechnie znane prawo przyciągania mówi, że dostajesz to, co oczekujesz. A jeżeli chcesz być bogatym człowiekiem, to co zrobić? Wszystko przed Tobą: sprawdź poniższe 7 tajemnic bogactwa.

Na ograniczony budżet, którym dysponujesz, składają się zarówno aktywa i pasywa. W dużym uproszczeniu można przyjąć, że aktywa są Twoimi dochodami, natomiast pasywa, to wszelkiego rodzaju wydatki.

Zwiększaj aktywa i zmniejszaj pasywa. Staraj się ograniczyć wydatki tam, gdzie jest to możliwe. Nauka oszczędzania jest bardzo prosta i łatwo można ją wdrożyć w naszym codziennym życiu. Oszczędzanie polega zarówno na odkładaniu w każdym miesiącu określonej kwoty pieniędzy, jak i na oszczędnym użytkowaniu np. wody i energii elektrycznej.

Jeżeli zaczniesz oszczędzać, to dobry czas, aby zacząć zwiększać swoje dochody. Możliwości jest bardzo dużo.

1. Zaakceptuj to, że możesz osiągnąć swój wymarzony cel

Możesz osiągnąć to co pragniesz, czyli w tym przypadku, zwiększyć swoje dochody. Uwierz w to, że możesz to osiągnąć! Chcesz zarabiać 5 tys. zł miesięcznie? Ok. Ale zrób pierwszy MAŁY krok. Ustal cel, który możesz OSIĄGNĄĆ. Nawet dodatkowe 200 zł przybliża cię do mety.

2. Sprzeczności nie przybliżają Ciebie do celu

Nie wypowiadaj takich zwrotów jak “jestem biedny“. Jesteś bogatszy od wielu milionów ludzi na świecie. Masz dostęp do internet, a to już dużo!

Jeżeli pragniesz być bogatszy, to z pewnością masz pewne wyobrażenie tego co chcesz osiągnąć i co chcesz robić. Wypowiadając zaprzeczenie tego do czego zmierzasz, to tak jakbyś robił jeden krok do przodu i jeden krok w tył. Stoisz w miejscu.

Nie oznacza to również, że masz wmawiać sobie, że jesteś bogaty, bo trudno jest w to uwierzyć, kiedy  jest całkowicie inaczej. Ale można siebie pozytywnie stymulować, akceptować to do czego zmierzasz i doceniając to, co już zrobiłeś. Zasługujesz na to, żeby żyć lepiej!

3. Bogacąc się, bierzesz odpowiedzialność za innych

Będąc przedsiębiorcą, tworzysz miejsca pracy dla innych osób. To w głównej mierze od Twoich decyzji będzie zależeć, w którą stroną będzie podążać przedsiębiorstwo. Jesteś odpowiedzialny za swoją rodzinę, ale także za Twoich pracowników. Od Twojej wizji przedsiębiorstwa w przyszłości, wyznaczonych krótko- i długoterminowych celów będzie zależeć to, w jakim miejscu znajdziesz się za kilka miesięcy i lat. Tylko harmonijna współpraca i szacunek dla Twoich pracowników, pozwolą się wam wspólnie bogacić się. Pamiętaj, że wiele pomysłów i innowacji wypłynie od Twoich pracowników!

4. Mentor, to dobra sprawa

Szukaj i utrzymuj kontakty z ludźmi, którzy myślą podobnie. Nie muszą to być pasjonaci bogactwa, ale osoby, które będę Ciebie wspierać w tym co robisz. Najgorszą rzeczą jest otoczyć się osobami negującymi Twoje marzenia.

“To nie może się udać!”

W każdej branży, w której działasz, znajdziesz z pewnością osoby dysponujące większą wiedzą i doświadczeniem od Ciebie. Nie każdy będzie chciał się z Tobą nimi podzielić, ale jeżeli już znajdziesz taką osobę, to możesz być pewien, że z pewnością na tym skorzystasz! Pod warunkiem, że będziesz tego chciał.

A jak nie znajdziesz takiej osoby? W internecie (na blogach i forach) znajdziesz wiele wartościowej treści.

5. Korzystaj z zasobów, które JUŻ posiadasz

Z pewnością czas jest naszym najlepszym źródłem, niezbywalnym atutem. Nie wierz w to, gdy ktoś twierdzi, że nie ma czasu, aby Tobie pomóc. Po prostu nie chce tego zrobić.

Zasoby finansowe są drugorzędne, możesz je utracić, ale i pozyskać na nowo. Czasu nie cofniesz, tracony jest bezpowrotnie. Nie marnuj go i naucz się inteligentnie nim zarządzać.

Każde zadanie podziel na części, określ ile minut, godzin potrzebujesz na każdą czynność. Planowanie zadań, to racjonalne zarządzanie czasem:  znajdziesz zarówno miejsce na pomoc innym, jak i na słodkie leniuchowanie.

6. Oszczędzaj, inwestuj i rozwijaj się

Masz oszczędności? “Nie trzymaj ich w skarpecie!” Możesz je (a nawet i należy) zainwestować je w rozwój swojego biznesu. Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, to masz wiele innych możliwości, aby pieniądze pomnażać. Działaj tylko w tych sektorach, które znasz i rozumiesz. Nigdy nie inwestuj więcej niż możesz stracić lub w projektach, które obiecują kapitalny zwrot w krótkim okresie czasie.

Samokształcenie i nauka, to również inwestycja. Nie zapominaj o tym.

7. Zarabiaj pieniądze korzystając z różnych źródeł

Posiadanie więcej niż jednego źródła dochodów byłoby znakomite. Trzy różne, stabilne źródła dochodu, to jest to, do czego musisz dążyć. A im więcej, tym lepiej, pod warunkiem, że wszystkie je będziesz wstanie kontrolować.

Pamiętaj o tym, że nie ma niezależności finansowej i pasywnego dochodu. Wszystko bowiem można stracić, ale stosując w praktyce powyższe zasady, można osiągnąć znacznie więcej, niż mógłbyś przypuszczać.

Prawo przyciągania, w które można wierzyć lub nie, zadziała wyłącznie wówczas, kiedy my sami stworzymy ku temu odpowiednie warunki. Pozytywne nastawienie do tego co chcemy osiągnąć jest kluczowe w naszych działaniach, bowiem “to czego szukasz, to poszukuje ciebie”.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal finansowy finansowakredytow.pl – wyszukiwarki kredytów i pożyczek. Produkty bankowe i pozabankowe.


Dodaj komentarz

Komentarz do “7 tajemnic bogactwa