Alergia na pyłki – jak sobie z nią radzić?


Alergia na pyłki – jak sobie z nią radzić?
Każdej wiosny w okresie pylenia kwiatów wiele osób ma problem z reakcjami alergicznymi. Jest to bardzo uciążliwa przypadłość, która nie pozwala cieszyć się z powodu nastania słonecznych dni. Czy i jak można sobie poradzić z tym problemem?

Zdiagnozowanie alergii

W wielu przypadkach uczulenie na pyłki jest mylone z przeziębieniem. Owszem, dla obserwatora, na przykład rodzica, objawy takie jak katar, stany podgorączkowe czy łzawienie oczu mogą oznaczać tylko jedno. W przypadku złego zdiagnozowania alergii będziemy ją leczyć domowymi sposobami, myśląc, że jest to przeziębienie. Niestety takie działanie pomoże tylko chwilowo i w przypadku kolejnego przesilenia wiosennego objawy te powrócą. Jeżeli zaobserwujemy u siebie lub u bliskich nam osób takie objawy należy niezwłocznie udać się do lekarza i wykonać testy alergiczne.

Jak zwalczyć objawy alergii?

Pierwszym i najskuteczniejszym sposobem jest stosowanie leków dla alergików. Obecnie na rynku znajduje się sporo takich preparatów, dlatego warto wybrać się do lekarza w celu uzyskania informacji, który lek będzie dla nas najlepszy. Tabletki te w większości przypadków działają szybko, bo już po kilkunastu minutach możemy poczuć ulgę. Minusem tabletek anty alergicznych jest fakt, że działają usypiająco i moczopędnie, co może być problemem dla osób pracujących.

Istnieją również inne sposoby zwalczania objawów alergii. Ostatnio dużą popularnością cieszy się olej z czarnuszki, który poprawia funkcjonowanie organizmu i skutecznie leczy objawi alergii. Czarnuszka posiada wiele pozytywnych właściwości, dlatego każdy alergik powinien regularnie ją pić.

Jeżeli jednak jesteśmy w domu, nie mamy pod ręką tabletek to musimy wiedzieć jak domowymi sposobami możemy załagodzić objawy alergii. Jest kilka sposób, które mogą przynieść ulgę w kryzysowym momencie. Po pierwsze – weź gorący prysznic! Ciepła woda rozluźni naczynka i otworzy pory. Skutkować to będzie oczyszczaniem się dróg oddechowych. Po drugie –  wypij herbatę z imbirem. Tylko nie pij jej za szybko! Powoli pij jednocześnie wdychając opary herbaty. Imbir uważany jest za naturalny antybiotyk i posiada właściwości łagodzące objawy alergii. Po trzecie – wypłucz gardło wodą z sodą oczyszczoną. Łyżeczkę sody rozpuść w ½ szklanki wody. Nie wykonuj zbyt energicznych ruchów – wystarczy delikatne płukanie, które załagodzi obrzęki w gardle i zwalczy chrypkę.

Stan podgorączkowy u alergika

Alergicy mają również skłonności do podwyższonej temperatury ciała oraz problemów z koncentracją. Obecnie na walkę z gorączką sienną stosuje się różne systemy szczepionek i dobór odpowiedniego szczepienia zależy od lekarza.

  • Szczepionki przygotowane na tyrozynie
  • Szczepionki absorbowane na wodorotlenku glinu
  • Wodne roztwory

Niestety ogromnym minusem jest fakt, że szczepionki nie działają na wszystkie alergeny.

Podsumowanie

W obecnych czasach coraz więcej ludzi staje się alergikami. Prawdopodobnie przyczyną tego zjawiska jest zwyczajne osłabienie organizmu, przez co nie radzi on sobie z walką z alergenami. Każdy z nas powinien wybrać się do alergologa w celu wykonania testów alergicznych oraz uzyskania informacji na temat leczenia alergii.

 

AK
Dowiedz się więcej na: jaktoleczyc.pl.

Dodaj komentarz