Alergie jak z nimi walczyć


Alergie jak z nimi walczyć
W dzisiejszych czasach na alergię cierpi około 40% populacji, a liczba ta z dekady na dekadę rośnie. Najczęściej gdy jeden z rodziców jest alergikiem, dziecko dziedziczy po nim tę dolegliwość. Alergia może objawiać się różnie, najczęściej atakuje oczy, nos, oskrzela, a także skórę, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Istnieją jednak różne metody walki z alergiami, dzięki którym możemy normalnie funkcjonować – jak zatem możemy się z nimi zmierzyć?

Pozbądźmy się alergenów z naszego otoczenia

Pierwszą podstawową zasadą jest usunięcie źródła alergenów. O ile w przypadku uczulenia na kurz, czy roztocze jest to możliwe, mając alergię na pyłki nie zamkniemy się przecież w domu. Dlatego też musimy podjąć odpowiednie działania prozdrowotne, które poprawią nasze samopoczucie. Możemy wykonywać wtedy specjalne płukanki do nosa, czy brać częściej prysznic, aby pozbyć się ewentualnych pyłków, które na nas osiadły.

Przede wszystkim musimy zadbać o czystość w naszym mieszkaniu. Każdego dnia należy ścierać kurze, a także odkurzać oraz myć podłogi. Ubrania powinny być zawsze świeże, a w pomieszczeniach porządek oraz brak zalegających brudnych naczyń, czy zbędnych przedmiotów, które tylko zbierają kurz.

Odpowiednia dieta i styl życia

Jeśli doskwierają nam alergie, szczególnie pokarmowe, musimy zadbać o odpowiednie odżywianie. Usuwamy z codziennego menu produkty, które nam szkodzą, zastępując je zdrowymi odpowiednikami. Okazuje się również, że to, co jemy, również może przynieść nam ulgę w walce z alergiami. Należy postawić szczególnie na produkty bogate w witaminę C, która blokuje histaminę, a co za tym idzie – niweluje objawy alergii.

Warto także spożywać produkty bogate w kwasy omega 3, imbir, kurkumę, czy czosnek, który pomoże na katar sienny, czy zatkany nos. Musimy oczywiście być również pod regularną obserwacją alergologa i – jeśli jest taka konieczność – przyjmować odpowiednie leki. Dobrze również porozmawiać z lekarzem o naszym stylu życia i zmianach, które możemy wprowadzić, aby czuć się lepiej każdego dnia.

Zdrowy sen alergika

Niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj pościel oraz narzuty, z których codziennie korzystamy podczas snu lub drzemki. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile roztoczy i bakterii znajduje się w naszej pościeli. Dlatego też alergicy powinni dobrać dla siebie odpowiednie poduszki, kołdrę, czy narzuty, aby ich sen był zdrowy i bezpieczny.

Po pierwsze – dokładnie wyczyśćmy materac oraz ramę łóżka, aby pozbyć się nieproszonych gości z zakamarków. Pościel i narzuty możemy również oddać do specjalistycznej pralni, w której zadbają o to, aby pozbyć się bakterii i roztoczy. Najlepiej wybierać pościel oraz narzuty wykonane z mikrofazy – jest to tkanina lekka, trwała i przyjemna w dotyku, którą z łatwością wypierzemy. Co najważniejsze, przepuszcza powietrze oraz pot, a także nie przenikają przez nie roztocze. Poszewki zmieniajmy średnio raz na tydzień, powinny być z czystej bawełny. Zainwestujmy łóżko z drewnianym stelażem oraz w materac wykonany z lateksu lub pianki.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep www.wyjatkowaposciel.pl, specjalizujący się w sprzedaży pościeli antyalergicznej.

Dodaj komentarz