Aparat USG – jaki sprzęt medyczny wybrać?


Aparat USG – jaki sprzęt medyczny wybrać?
Sprzęt medyczny odgrywa bardzo ważną rolę w diagnostyce oraz ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, dlatego też wybór odpowiednich i najlepszych urządzeń jest bardzo istotny. Aparaty USG to narzędzia do przeprowadzania jednych z najważniejszych badań. Ultrasonografia jest bardzo skuteczną metodą diagnozowania pacjentów, do tego jest też nieinwazyjna i bardzo prosta w wykonaniu. Badania USG są w pełni bezpieczne i mogą przechodzić je pacjencji w każdym wieku i stanie zdrowia. Dlatego tak ważny jest dobór specjalistycznego sprzętu do diagnostyki USG.

Ultrasonografy

Ultrasonograf to urządzenie do przeprowadzania badań USG. Aparatura wykorzystuje ultradźwięki w obrazowaniu tkanek. Współczesna technologia umożliwia uzyskanie obrazu w doskonałej jakości, co pozwala na jeszcze lepszy ogląd pacjenta. Badania ultrasonograficzne są zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne i mogą być prowadzone na każdym pacjencie. Ten rodzaj diagnostyki obrazowej prowadzonej z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń USG umożliwia uzyskanie wiarygodnego przekroju obiektu poddawanemu badaniu. Ultrasonografy można stosować w każdych warunkach, uzależnione jest to jednak od mobilności danego sprzętu. Urządzenia te znajdują się w szpitalach, przychodniach, gabinetach, ośrodkach diagnostycznych. Lekarze, jeśli to konieczne, wykorzystują je również w domach pacjentów.

Rodzaje ultrasonografów – głowice

Wybór ultrasonografu jest bardzo ważny i powinien być dobierany pod kontem mających być przeprowadzanych badań. Ostateczna decyzja będzie więc dotyczyła przede wszystkim głowic aparatu USG. Większa ilość różnego rodzaju głowic wpływa na możliwości diagnostyczne i funkcjonalność ultrasonografu. Głowice liniowe, to głowice wysokich częstotliwości, w których czoło głowicy generuje prostopadłą falę. Ten typ głowicy niezbędny jest w obrazowaniu stryktur oraz tkanek, które położone są powierzchniowo. Następny rodzaj to głowice konweksowe (głowice średnich i niskich częstotliwości). Czoło tego elementu zaprojektowano w taki sposób, że stanowi on wycinek koła. Wiązka przyjmuje kształt wachlarza docierając do głębokich partii. Głowice te służą do obrazowania głębokich struktur, jednocześnie zachowując doskonałą rozdzielczość powierzchniową. Kolejnym typem są głowice sektorowe (głowice niskich częstotliwości. Idealnie sprawdzają się one w głębokiej penetracji obrazując najgłębiej położone struktury. Wysyłana wiązka posiada promienisty kształt i pozwala dotrzeć w najgłębsze partie. Rodzaj ultrasonografu musi odpowiadać potrzebom placówki i być wyposażony w wymagane głowice. Ważne jest, by inwestować w urządzenia nowoczesne i poszerzające możliwości diagnostyczne.

Czy marka ma znaczenie?

Wybór producenta tak specjalistycznego sprzętu musi być dobrze przeanalizowany. Ultrasonografy ratują zdrowie i życie, dlatego sprzęt musi być pierwszej jakości. Urządzenie nie może być przypadkowe, tylko stać za nim musi doświadczenie producenta oraz jakość potwierdzona nie tylko certyfikatami, ale także opinią specjalistów. Dlatego marka ultrasonografu jak najbardziej ma znaczenie, gdyż gwarantuje jakość sprzętu.

Aparaty USG  z Mar-Med

Aparaty USG  z Mar-Med

Renomowanym producentem nowoczesnych sprzętów do prowadzenia diagnostyki utrasonograficznej są apraty USG Mindray. Sprzęt gwarantuje uzyskanie precyzyjnego obrazu diagnostycznego. Urządzenia Mindray USG są ergonomiczne, zautomatyzowane, wygodne w użyciu oraz, co najważniejsze, dokładne i skuteczne. Godny zaufania dystrybutor sprzętu medycznego, w tym ultrasonografów Mindray to firma Mar-Med. Bogaty wybór różnego rodzaju urządzeń diagnostycznych pozwala na właściwy wybór i dopasowanie sprzętu do wymagań danej placówki. Oferta Mar-Med to nowoczesny i profesjonalny sprzęt medyczny w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz