Badania naukowe potwierdzające działanie feromonów ludzkich


Badania naukowe potwierdzające działanie feromonów ludzkich
Zakup feromonów syntetycznych wiąże się z niemałym wydatkiem, jednak ich zastosowanie może dawać korzyści, które ciężko zignorować, pozwalając na zwiększenie pewności siebie zarówno w kontekście erotycznym, jak i np. biznesowym. Wiele osób waha się więc, czy dokonać takiego zakupu, rozważając argumenty za i przeciw. Być może uda się je przekonać dzięki badaniom naukowym wykonanym z udziałem osób obojga płci orientacji hetero- i homoseksualnej, które potwierdzają działanie feromonów.

Płeć odbierana przez… nos

Według jednego z badań to właśnie bodźce odbierane przez nos mogą decydować o tym, czy jesteśmy odbierani jako osoby o większej ilości męskiej lub kobiecej energii. Jego uczestnicy mieli obserwować wyświetlane na monitorze 15 świecących się punktów, które wzięte razem miały reprezentować ludzką sylwetkę w trakcie chodu. To, z czego uczestnicy nie zdawali sobie sprawy to fakt, iż zostali oni wystawienie na działanie feromonów, które wpływały na działanie ich podświadomości. W rezultacie ci, którzy odbierali roztwór androstadienonu, czyli steroidów męskich uznali wyświetlany na monitorze chód za bardziej męski, zaś ci, którzy odbierali roztwór estratetraenolu, czyli steroidów żeńskich stwierdzili, iż jest kobiecy.

Warto przy tym zanotować, że wrażenia zanotowane przez uczestników różniły się ze względu na ich płeć oraz orientację seksualną, także “męskość” chodu zaobserwowały kobiety heteroseksualne i mężczyźni homoseksualni, zaś jego “kobiecość” mężczyźni heteroseksualni i kobiety homoseksualne.

Brytyjscy naukowcy potwierdzają skuteczność feromonów

Uniwersytet w Liverpoolu wykonał badania z użyciem rezonansu magnetycznego, które wykazały, iż stosowanie feromonów pozwala nawet na dwukrotnie większe pobudzenie osoby, którą chcemy przyciągnąć, ponieważ feromony powodują zwiększenie aktywności obszarów limbicznych.

Ten sam uniwersytet przeprowadził również eksperyment, w ramach którego uczestnicy tzw. „szybkich randek” skorzystali z męskich steroidów. Okazało się, że zostali oni uznani za atrakcyjnych przez dwa razy większą ilość kobiet niż ci, którzy ich nie stosowali. Jest to więc badanie, które dobrze zobrazowało działanie feromonów w “warunkach bojowych”.

Feromony – warto spróbować!

Oczywiście kwestia działania feromonów wciąż jest przez część osób uważana za kontrowersyjną i niektórzy raczej szybko nie dadzą się do nich przekonać, jednak istnieje coraz większa ilość badań, które wyraźnie mówią o ich wpływie na sposób, w jaki ludzie postrzegają siebie nawzajem. Co więcej, na rynku istnieje wiele feromonów syntetycznych, których skuteczność została potwierdzona przez wielu użytkowników. Dlatego warto przekonać się samodzielnie, jakie efekty mogą dawać, zarówno w życiu erotycznym, jak i zawodowym – szczególnie, że nauka coraz lepiej rozumie efekty, jakie wydzielane przez ludzki organizm mogą wywierać na innych osobach, przez co można się spodziewać, że feromony syntetyczne będą stawać się coraz doskonalsze!

Dziękujemy portalowi Feromony-Passion.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz