Badanie NIFTY pro – bezpieczny test prenatalny o wysokiej czułości i szerokim zakresie badanych chorób genetycznych


Badanie NIFTY pro – bezpieczny test prenatalny o wysokiej czułości i szerokim zakresie badanych chorób genetycznych
Badanie NIFTY pro wyróżnia wysoka czułość, szeroki zakres chorób oraz ubezpieczenie. Dzięki niemu przyszli rodzice zyskują bardzo cenną rzecz – spokój o zdrowie dziecka i możliwość uniknięcia niepotrzebnej amniopunkcji. Badanie NIFTY pro jest dostępne wcześnie, bo już po 10 tygodniu ciąży i jest proste gdyż wystarczy pobrać małą próbkę krwi mamy z żyły odłokciowej.

Na czym polega test NIFTY pro?

Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie, podczas którego analizuje się wolne DNA płodowe obecne w krwiobiegu mamy. Celem tego badania prenatalnego jest oszacowanie ryzyka wystąpienia u dziecka chorób genetycznych. Analizę wykonuje się za pomocą nowoczesnej technologii – Sekwencjonowania Nowej Generacji. Dzięki temu jest tak skuteczne i jednocześnie bezpieczne gdyż nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Czułość testu NIFTY pro jest wysoka i np. dla trisomii 21. wynosi ponad 99%..

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

Test NIFTY pro wyróżnia się ubezpieczeniem. Jest to jedyny nieinwazyjny test prenatalny objęty ubezpieczeniem w trzech sytuacjach (w tym w przypadku uzyskania wyniku fałszywie negatywnego) i obejmującym cały zakres badanych chorób. W ramach ubezpieczenia rodzice mogą uzyskać odszkodowanie do ok. 210 000 zł gdy zostanie wydany wynik fałszywie negatywny. Prawdopodobieństwo takiego wyniku jest bardzo niskie i występuje też w innych nieinwazyjnych testach, jednak tylko w NIFTY pro wypłacane jest odszkodowanie. Ubezpieczenie zapewnia też refundację wykonanych badań prenatalnych inwazyjnych (np. amniopunkcji) do ok. 2600 zł po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu NIFTY pro.

Test NIFTY pro to najszerszy NIFTY – bada aż 94 choroby genetyczne

NIFTY pro to badanie w kierunku 6 trisomii, 4 chorób związanych z chromosomami płci oraz 84 mikrodelecji/mikroduplikacji. W sumie analizuje materiał genetyczny dziecka pod kątem 94 chorób i jest najszerszym testem NIFTY. Schorzenia, które mogą zostać wykryte to m.in.: trisomia 21. (zespół Downa), trisomia 18. (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), zespół XXX, zespół Klinefeltera czy zespół DiGorge’a. Na wyniku może być również udostępniona informacja o płci, jeśli rodzice mają takie życzenie. Badanie NIFTY pro wykonuje się też w ciąży bliźniaczej (wówczas zakres badania obejmuje trisomię 21., 13., 18. i płeć na życzenie) i w ciąży po In vitro.

Jakie są wskazania do wykonania testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro jest zalecany gdy:
• ciężarna ma więcej niż 35 lat,
• wśród najbliższych krewnych i w poprzedniej ciąży występowały przypadki chorób genetycznych,
• wyniki innych badań prenatalnych (testu PAPP-a, USG) były nieprawidłowe,
• istnieją przeciwwskazania do diagnostyki inwazyjnej,
• zalecona jest amniopunkcja ze względu na podejrzenie np. trisomii 21.,
• ciężarna ma wątpliwości o zdrowie dziecka.
Badanie można wykonać po 10 tygodniu ciąży. Może je wykonać niemal każda ciężarna, która chciałaby bezpiecznie sprawdzić zdrowie dziecka.
Ponad 6 000 000 badań NIFTY na całym świecie
NIFTY jest najczęściej wybieranym nieinwazyjnym testem prenatalnym i do tej pory został wykonany już ponad 6 000 000 razy na całym świecie. Wyróżnia go też szeroka walidacja kliniczna gdyż skuteczność testu NIFTY została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności NIPT.

Dlaczego badanie NIFTY pro warto wykonać w testDNA Laboratorium?

• Możliwość pobrania próbki w całej Polsce w punktach pobrań lub w domu. Również wizyty domowe są w cenie badania.
• Dostępne są szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
• Wynik jest dostępny wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.
• Cena testu NIFTY pro zawiera konsultację z lekarzem genetykiem gdy wynik badania NIFTY pro jest pozytywny (nieprawidłowy). Lekarz wyjaśnia wynik i wskazuje dalsze postępowanie.
• Dogodne metody płatności w tym płatności odroczone i raty.
• Pacjentki mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji 7 dni w tygodniu, również w święta.

Dodaj komentarz