Badanie w ciąży dla mam troszczących się o przyszłość dziecka


Badanie w ciąży
Pewny i szybki test DNA na ojcostwo z jednoczesną oceną stanu zdrowia dziecka to badanie proponowane przez premiumLEX, nową markę należącą do testDNA. Ta kompleksowa oferta, oprócz samego badania uwzględnia jeszcze opiekę i pomoc specjalistów, którzy omawiają z pacjentką uzyskany wynik.
Pobrane od pacjentki próbki DNA badane są również pod kątem trombofilii wrodzonej, czyli mającej podłoże genetyczne skłonności organizmu do tworzenia się zakrzepów. Stwierdzenie trombofilii wrodzonej u ciężarnej jest bardzo istotne, ponieważ pozwala wprowadzić leczenie, które uchroni ją m.in. przed poronieniem i innymi komplikacjami w czasie ciąży. Wynik badania dostarcza więc dwóch bardzo ważnych informacji: na temat biologicznego ojcostwa oraz stanu zdrowia dziecka. Mając tę wiedzę kobieta może oczekiwać narodzin potomka, nie stresując się przy okazji o jego zdrowie i dalszą przyszłość.

Ekspresowy test na ojcostwo z włosów, paznokci, albo wymazu z policzka

Ekspresowy, bo wykonany w zaledwie 48 godzin. Próbka pobierana jest od obojga rodziców (matki i domniemanego ojca). Nośnikiem DNA może być w tym przypadku dowolny materiał, np. wymaz z policzka, włosy wyrwane wraz z cebulkami, zużyta szczoteczka do zębów, maszynka do golenia itp. DNA dziecka pochodzi natomiast z płynu owodniowego. Pobiera go doświadczony lekarz, gdy kobieta przekroczy 15 tydzień ciąży. Wynik analizy, gotowy już w przeciągu 48 godzin, rodzice mogą otrzymać na kilka sposobów: pocztą, na adres e-mail lub w trakcie konsultacji z ekspertem ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa. Testy na ojcostwo w ciąży i testy wykonywane po narodzinach dziecka nie różnią się od siebie pod względem skuteczności. Oba jednoznacznie wskazują czy mężczyzna uczestniczący w badaniu jest biologicznym ojcem dziecka.
Na pewność badania wpływa wiele czynników, m.in. stosowane w laboratorium metody analizy, wykorzystywane odczynniki, czy to, że pracuje ono zgodnie z normami ISO 17025. Na skuteczność testów realizowanych przez markę premiumLEX wpływa również analiza aż 24 markerów DNA, fakt że badanie wykonywane jest 2 razy oraz liczne certyfikaty jakości.

Możliwość zbadania dziecka pod kątem wad genetycznych i omówienia wyniku z lekarzem

Matka, która oprócz testu na ojcostwo chce wykonać badanie w kierunku wad genetycznych u dziecka, będzie mogła dowiedzieć się czy jej przyszły potomek nie ma np. zespołu Downa – jednego z najpopularniejszych zespołów wad wrodzonych, stwierdzanych u dzieci. Badania w ciąży (prenatalne) rzadko kiedy wskazują tego typu nieprawidłowości, dzięki czemu matka może w spokoju przygotowywać się do macierzyństwa. W ramach oferty premiumLEX kobieta może też skonsultować wynik badania w ciąży z lekarzem genetykiem, który szczegółowo go jej objaśni, a jeśli zauważy taką konieczność, wskaże również kierunek dalszego postępowania.

Badania w premiumLEX – badania DNA dla wymagających

Próbki do badania DNA w premiumLEX można pobrać w ponad 200 placówkach medycznych na terenie całego kraju. Wizytę da się umówić telefonicznie. Na życzenie klienta wynik może być też wystawiony w języku obcym oraz wysłany dyskretną przesyłką pod dowolny adres. Na kopercie nie widnieje wówczas pieczątka ani logo laboratorium, dzięki czemu osoby postronne nie domyślą się skąd może pochodzić. Profile genetyczne, które znajdują się na każdym wyniku badania w ciąży zrealizowanego przez premiumLEX dowodzą o rzetelnie przeprowadzonej analizie. Każdemu badaniu przypisany jest indywidualny opiekun klienta, który służy radą i pomocą w każdym momencie badania. Marka premiumLEX udostępnia klientom również czynną przez 7 dni w tygodniu, bezpłatną infolinię, pod którą można dzwonić aby uzyskać szybką pomoc.

www.premium.testdna.pl

Dodaj komentarz