Bezbolesne znieczulenie w gabinecie dentystycznym


Bezbolesne znieczulenie w gabinecie dentystycznym
Jeszcze w wielu gabinetach stomatologicznych ceną za bezbolesny zabieg jest tradycyjne znieczulenie wykonane niewielką strzykawką. Nie jest przyjemne i wiele osób decyduje się na leczenie bez znieczulenia, aby uniknąć kontaktu z igłą. Na szczęście w wielu dobrych gabinetach dostępny jest nowoczesny system znieczulający Sleeper One, który całkowicie niweluje dyskomfort związany ze znieczulaniem i leczeniem. Na czym polega takie znieczulenie?

Znieczulenie bez bólu

Sleeper One to znieczulenie komputerowe, co oznacza, że podawanie środka znieczulające kontrolowane jest przez mikroprocesor. Nie tylko dozuje on odpowiednią ilość znieczulenia, ale też analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby pacjent nie odczuł bólu podczas podawania. Fakt, że ilość środka kontrolowana jest przez komputer sprawia, że pacjent może być pewien, że podana została odpowiednia ilość środka, która skutecznie zadziała w odpowiednim momencie. To zdecydowanie lepsza opcja, niż podawanie przez lekarza znieczulenia “na oko”.

Znieczulenie dla dzieci

Niektórzy stomatolodzy niechętnie podają dzieciom znieczulenie z obawy, że dziecko poruszy się w trakcie tradycyjnego podawania środka za pomocą igły. Zdecydowanie warto zabierać dzieci tylko do gabinetów, które oferują Sleeper One i już podczas rozmowy telefonicznej spytać, czy istnieje możliwość takiego znieczulenia u dziecka na wypadek konieczności leczenia. Gabinety z Sleeper One znajdziemy w dużych miastach. Przykładem nowoczesnego centrum stomatologicznego, które jako jedno z pierwszych wprowadziło Sleeper One, jest krakowskie Dent Kraków.

Stomatologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wizyty u stomatologa jest całkowicie bezstresowa, dzięki czemu więcej osób dba o swoje zęby i regularnie odwiedza dentystę.

Dodaj komentarz