Cechy i pielęgnacja skóry starzejącej się


Cechy i pielęgnacja skóry starzejącej się
Skóra dojrzewa do 25. roku życia, a przekroczenie tej granicy wiekowej wpływa na nieodwracalne zmiany wewnątrz, jak i na zewnątrz twarzy. Są one wynikiem postępującego procesu starzenia się skóry, który niestety nie jest odwracalny. Mimo, że nie można go zatrzymać czy też całkowicie wyeliminować, możliwe jest jego zaakceptowanie. O tym właśnie dowiesz się z tego artykułu, ponieważ wraz z marką L’Oreal Paris przygotowaliśmy krótki poradnik o cechach i pielęgnacji starzejącej się cery!

Skóra do 25. roku życia

Skóra twarzy zupełnie inaczej wygląda i funkcjonuje przed i po 25. roku życia. Zanim zegar biologiczny wybije 25 lat cera znajduje się w okresie dojrzewania. Wówczas ciężko dokładnie określić, jakim jest typem (cerą normalną, suchą, tłustą, mieszaną), ponieważ w większości przypadków wykazuje cechy tłustej i/lub mieszanej. Przetłuszcza się, świeci, jest podatna na zanieczyszczenia i niedoskonałości, a szczególnie na trądzik. Oczywiście okres buntu skóry nie trwa od urodzenia do 25 lat, ale w przedziale wiekowym 13-20. Poza tymi negatywnymi cechami na skórze można dostrzec wiele pozytywnych. Otóż cera jest jędrna, sprężysta, doskonale wykorzystuje dostarczaną wodę, pozbawiona jest zmarszczek i niezwykle promienna.

Skóra po 25. życia

Nie jest tak, że mając 25 lat nagle Twoja skóra staje się w pełni dojrzała. Wiek ten jest granicą, po której przekroczeniu cera w naturalnym następstwie zaczyna się starzeć. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy, a mimiczne zagłębianie bardziej się uwidaczniają. Skóra traci wodę i jest mniej nawilżona, a na skutek tego szybko może stać się przesuszona, ściągnięta i podrażniona. Im jesteś starsza, tym Twoja skóra traci zdolność do samoregeneracji oraz odporność do ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (zanieczyszczenia, promienie UV) i wewnętrznymi (gospodarka hormonalna, np. okres okołomenopauzalny, dojrzewanie, ciąża). Dodatkowo produkuje mniej kolagenu i włókien elastynowych, które są odpowiedzialne za jędrność, gęstość i sprężystość. W efekcie skóra staje się wiotka, a naturalny owal i kontur twarzy – zanika.

Akceptacja zmian dzięki właściwej pielęgnacji

Wiele kobiet, gdy tylko ujrzy o kilka zmarszczek za dużo, przestaje się akceptować i traktuje jako nieatrakcyjną. Pamiętaj, że skóra każdej osoby będzie się zmieniała pod wpływem starzenia się i nie jest to powód do rozpaczy i załamywania się. Zaakceptuj każdy mankament Twojej skóry i naucz się być z niego dumna, jest on przecież wyrazem Twojej dojrzałości. Musisz nauczyć się jednej ważnej kwestii, która z pewnością odmieni Twoje podejście do wyglądu cery. Marka L’Oreal Paris zaznacza i radzi, aby zadbać o skórę pod kątem pielęgnacji. Wówczas wszelkie zmiany świadczące o tym że skóra się starzeje nie będą Ci przeszkadzały, ponieważ skóra będzie w zdrowej kondycji. Dodatkowo każdy dotąd mankament stanie się wyrazem dojrzałości i kobiecości. Nie ma znaczenia ile skóra ma lat, jeśli jest zdrowa jest piękna. W celu właściwej pielęgnacji skóry dojrzałej, marka L’Oreal Paris stworzyła gamę kosmetyków Revitalift. Stosując je masz pewność, że Twoja skóra zyska promienność i młody wygląd, mimo dojrzałości wiekowej.

Revitalift – kosmetyki do cery dojrzałej

W ofercie L’Oreal Paris znajdziesz wiele różnorodnych serii kosmetyków dedykowanych dla dojrzałych kobiet – Ekspert wieku, Revitalift Filler, Revitalift Lasser x3, Revitalift Magic Blur. Każdy z tych produktów jest wyspecjalizowany pod kątem szczególnych potrzeb skóry. Najchętniej wybierane są kosmetyki z Revitalift Filler. Wśród nich znajdziesz:

  • Krem Anti-Age Hialuronowe Wypełnienie
  • Hialuronowe Serum
  • Krem Anti-Age na noc
  • Krem Anti-Age pod oczy

Dodaj komentarz