Cera trądzikowa – jak z nią postępować?


Cera trądzikowa – jak z nią postępować?

Na temat skóry ze skłonnością do powstawania niedoskonałości pokutuje wiele mitów. Każda z nas musi umieć je oddzielić od prawdy, aby nie zrobić sobie i swojej twarzy krzywdy, która będzie jeszcze bardziej uciążliwa niż wypryski.

Jedno nie ulega wątpliwości: cera trądzikowa wymaga dużo uwagi i starannej pielęgnacji, aby odpowiednio się prezentować. Nie możemy pozwolić sobie na zaśnięcie w makijażu czy nawet jego niedokładne zmycie. Nie wolno też dopuścić, aby nasze pory się zapchały, dlatego – jeśli nie chodzimy regularnie na zabiegi oczyszczające do kosmetyczki – warto dwa razy w tygodniu wykonywać peeling enzymatyczny.

Nie przesadź z oczyszczaniem

Jeśli natomiast chodzi o produkty oczyszczające do codziennego stosowania, przede wszystkim weź pod uwagę, że wysuszenie cery wcale nie rozwiąże twojego problemu. Możesz wybierać kosmetyki z naturalnymi składnikami antybakteryjnymi, ale zachowaj umiar między elementami przeciwtrądzikowymi a nawilżającymi. Do demakijażu natomiast świetnie nada się po prostu płyn micelarny.

Nawilżanie? Obowiązek posiadaczek każdego typu cery

Oczywiście nie wolno ci pominąć kremu do twarzy. Unikanie nawilżania to jeden z podstawowych błędów. W rzeczywistości, jeśli to zaniedbasz, z powodu zaburzonej równowagi gruczoły będą produkować jeszcze więcej łoju, a w konsekwencji świecenie się będzie bardziej widoczne. Aby nie przeciążyć cery, po prostu wybierz lekki krem lub kosmetyk o konsystencji żelu czy lotionu.

W makijażu przede wszystkim zachowaj równowagę

A co z makijażem? Cóż, oczywiście z jednej strony to naturalne, że chcesz zamaskować niedoskonałości, z drugiej powinnaś uważać, aby nie zapchać porów. Dlatego tak ważne jest, abyś wybrała podkład do cery trądzikowej wyprodukowany przez sprawdzoną markę, na przykład Maybelline. Pod niego możesz nałożyć antybakteryjną bazę, a większe wypryski przykryć korektorem. Jeśli przy okazji masz problem ze świeceniem się cery, użyj transparentnego pudru, a w ciągu dnia sięgaj po chusteczki matujące.

Pamiętaj, że taki typ cery ma zarówno swoje wady i zalety, a jeśli tylko podejmiesz odpowiednie kroki, na pewno będziesz wyglądała pięknie. Natomiast jeśli uważasz, że przy pomocy dostępnych ci kosmetyków nie jesteś w stanie uporać się z trądzikiem, koniecznie udaj się do dermatologa.

Dodaj komentarz