Co powinienem wiedzieć o zmniejszaniu warg sromowych?


Co powinienem wiedzieć o zmniejszaniu warg sromowych?
Wargi sromowe mniejsze to podłużne płaty skórne schowane pod wargami sromowymi większymi. Zdarza się jednak tak, że te mniejsze stają się większymi, co dla wielu kobiet stanowi bardzo duży problem. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o estetykę, ale przede wszystkim o codzienny komfort życia.

Dlaczego dochodzi do przerostu warg sromowych?

Najczęstsze powody przerośnięcia warg sromowych mniejszych to ciąża lub nieprawidłowa budowa anatomiczna. Deformacja tych miejsc intymnych może też mieć miejsce po infekcjach pochwy lub terapii hormonalnej. Przerost warg sromowych dla niektórych pań nie stanowi problemu. Dla wielu innych jest to sytuacja nie do przyjęcia. Zbyt duże wargi sromowe przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Przede wszystkim powodują ból na skutek ocierania skóry o bieliznę, a także w czasie zbliżenia z partnerem. Panie odczuwają wtedy duży dyskomfort także natury estetycznej. Kolejne czynności, które mogą stwarzać problem sytuacji przerośnięcia warg sromowych to jazda na rowerze czy ćwiczenia na siłowni.

Oprócz tego kobiety mające przerośnięte wargi sromowe mniejsze mogą mieć problem z codzienną higieną tych okolic. Często powiększone płaty skórne warg są widoczne przez obcisłą bieliznę, nieestetycznie się odznaczając. To wszystko sprawia, że panie wybierają się do kliniki na zmniejszanie warg sromowych, czyli labioplastykę. Jest to operacja plastyczna polegająca nie tylko na zmniejszaniu warg sromowych, ale także na ich modelowaniu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać zaglądając np. tutaj: https://www.lineacorporis.pl/operacje-intymne-zmniejszenie-warg-sromowych/pelna-informacja-o-zabiegu

Jakie są efekty po zabiegu?

* Zmniejszanie warg sromowych nie jest zabiegiem skomplikowanym, dlatego powrót do pełni sił nie trwa długo. Już po tygodniu można udać się na zdjęcie szwów.

* Wystarczy miesiąc lub 6 tygodni aby móc z powrotem cieszyć się aktywnością fizyczną.

* Zbliżenia seksualne są również jak najbardziej możliwe po takim czasie

* Poprawia się komfort życia na co dzień

* Pacjentka pozbywa się uciążliwego bólu i dyskomfortu

* Kobieta zyskuje komfort psychiczny i odzyskuje pewność siebie

Po zmniejszaniu warg sromowych trzeba też dbać wyjątkowo o higienę miejsc intymnych. Stosowanie łagodnych płynów pielęgnacyjnych oraz noszenie delikatnej bielizny to podstawa. Warto też zwracać uwagę na takie materiały estetyczne jak wkładki. Muszą być wykonane z bardzo delikatnych materiałów, aby nie podrażniły niewygojonej do końca skóry.

Czy warto udać się na zabieg zmniejszania warg sromowych? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każda pani samodzielnie. Jeśli defekt budowy miejsc intymnych mocno utrudnia życie i powoduje ból, to warto pomyśleć o zabiegu. Jeśli przerost warg sromowych nie jest za duży, wtedy trzeba uwzględnić jedynie kwestie estetyki.

Dodaj komentarz