Co to jest endermologia?


Co to jest endermologia?
Nie od dziś wiadomo, iż masaż pomaga nie tylko się zrelaksować, ale może również wpłynąć bardzo korzystnie na wygląd zewnętrzny. Dosyć dużą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej cieszy się endermologia, czyli podciśnieniowy masaż oddziałujący wprost na tkankę łączną skóry. Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu, jak on wygląda i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż odbywający się pod ciśnieniem, przy pomocy którego można pozbyć się takich problemów, jak cellulit, czy też nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki temu masażowi dochodzi do uaktywnienia metabolizmu tkanki tłuszczowej, która oporna jest na aktywność fizyczną oraz dietę.

Kto może skorzystać z endermologii?

Endermologia najlepiej sprawdza się w przypadku kobiet, które chciałyby zlikwidować cellulit, a także wymodelować swoją sylwetkę. Podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia metabolizmu, dzięki czemu z organizmu bez problemu zostają usunięte toksyny oraz komórki tłuszczowe. W wielu przypadkach endermologia stosowana jest również po to, aby poprawić kontury twarzy w przypadku kobiet, które mają np. drugi podbródek.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Przed zabiegiem pacjentka musi założyć specjalny kombinezon dzięki czemu głowica urządzenia nie ma żadnego kontaktu ze skórą. Wspomniana głowica składa się z dwóch ruchomych i pracujących niezależnie od siebie rolek oraz ssącej komory. W trakcie trwania zabiegu fałd skórny zostaje wciągnięty pomiędzy rolki i w tym momencie jest on rolowany od wewnątrz i na zewnątrz. Sam zabieg trwa zazwyczaj około 30-50 minut a jego koszt uzależniony jest przede wszystkim od partii ciała, która poddawana jest zabiegowi.

Jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

Endermologia to zabieg, który wspomaga produkcję kolagenu oraz elastyny, czyli dwóch bardzo ważnych substancji, które odpowiadają za elastyczność oraz sprężystość skóry. Z tego też względu endermologia stosowana jest w celu ujędrnienia skóry na twarzy, a także spłycenia istniejących zmarszczek. Zabieg pomaga również zmniejszyć widoczność tzw. drugiego podbródka, czyli problemu, z którym obecnie zmaga się wiele otyłych kobiet. Kolejnym problemem, z którym można walczyć przy pomocy endermologii jest cellulit, ponieważ w trakcie trwania zabiegu skóra jest ugniatana, co wzmaga metabolizm i pomaga rozbić tkankę tłuszczową. W efekcie tego skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna a cellulit mniej widoczny. Warto również wiedzieć o tym, iż w związku z poprawą krążenia krwi i limfy dochodzi do drenowania nadmiaru płynów, dzięki czemu z organizmu zostają usunięte toksyny. Efekty endermologii widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby były satysfakcjonujące, konieczne jest wykonanie serii około 10 zabiegów (w przypadku niektórych kobiet konieczne może się okazać wykonanie nawet 20 zabiegów). Niestety koszt jednego zabiegu może się wahać od około 60 do nawet ponad 100 zł, dlatego też w takim przypadku najlepiej od razu zdecydować się na serię co najmniej kilku zabiegów, ponieważ w ten sposób można otrzymać jakiś rabat. Warto również odwiedzać strony internetowe gabinetów, ponieważ bardzo często pojawiają się różnego rodzaju promocje na zabiegi.

Przeciwwskazania do endermologii

Endermologia to zabieg, który wpływa bardzo korzystnie na wygląd oraz stan skóry, jednak nie każda osoba może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić przede wszystkim przepuklinę brzuszną, bolesne żylaki, nowotwory, zapalenie żył oraz skłonność do naczyniaków. Z zabiegu nie mogą również skorzystać kobiety będące w okresie ciąży oraz karmienia piersią, ponieważ może on niestety wpłynąć bardzo negatywnie na płód. Warto przy tym podkreślić fakt, iż endermologia może zostać przeprowadzona dopiero po porodzie, jednak w odpowiednim czasie, który wynosi 5 miesięcy po naturalnym porodzie lub 8 miesięcy po cesarskim cięciu.

Współautorem artykułu jest Instytut Kosmetologii i Modelowania Sylwetki Beauty Tower z Krakowa.

Dodaj komentarz