Co to jest labioplastyka?


Co to jest labioplastyka?
Pod mało mówiącym pojęciem labioplastyki kryje się zabieg korekcji warg sromowych mniejszych lub większych. Z problemami związanymi z miejscami intymnymi ma wiele kobiet, jednak tak samo wiele z nich wstydzi się o nich mówić. Wspomniany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej polega na zmianie kształtu lub wielkości warg sromowych. Ginekologia estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny estetycznej, jednak nie tylko o samą estetykę tutaj chodzi.

1. Jakie są wskazania do wykonania zmniejszenia lub powiększenia warg sromowych?
2. Jakie są przeciwwskazania do wykonania powiększenia lub zmniejszenia warg sromowych?
3. Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki?
 

Jakie są wskazania do wykonania zmniejszenia lub powiększenia warg sromowych?

Zmniejszenie warg sromowych czyli labioplastyka bardzo często jest wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu w przypadku przerośniętych warg sromowych. Zbyt duże, są narażone na otarcia od spodni i bielizna, a na dodatek mogą powstawać na nich bolesne rany, w szczególności w przypadku aktywnego trybu życia. 
 
Zmniejszenie warg sromowych chroni także kobiety przed infekcjami intymnymi. U wielu z nich problem ten powoduje bardzo duży dyskomfort, a także sprawia, że są one mniej aktywne seksualnie. Z powodów estetycznych najczęściej zabiegowi poddają się pani, które przebyły ciężki poród lub doznały jakiegoś urazu. Wygląd warg sromowych ulega także pogorszeniu poprzez świadome działania kobiet, jak na przykład piercing w miejscach intymnych. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania powiększenia lub zmniejszenia warg sromowych?Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać badania krwi, a w tym jej krzepliwości. Niezbędne jest także przeprowadzenie szczegółowego badania ginekologicznego, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania. Na około tydzień przed operacją należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość. Zabieg może być wykonywany pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym. Więcej o labioplastyce można dowiedzieć się na stronie https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/

Dodaj komentarz