Co to jest potencja i jak można ją wspomagać?


Wzwód

Potencja to pojęcie, które pojawia się przede wszystkim w momencie problemów, czy niedomagań z nią związanych. Niestety impotencja staje się coraz częstszym i coraz poważniejszym problemem, nie tylko u mężczyzn starszych, ale i u panów w sile wieku, a nawet bardzo młodych.

Pęd życia, permanentny stres, zły sposób odżywiania się i różnego rodzaju problemy natury psychologicznej, tak znamienne dla społeczeństwa XXI wieku, sprawiły, że problemy z erekcją ma już, co 100 Polak. Nie są to na szczęście zmiany nieodwracalne i najczęściej dość szybko można się z nimi uporać, ale wiadomo, że znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć i dbać o siebie tak, aby problemy z potencją nie pojawiły się nigdy. Jak to robić? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Zmiana trybu życia

Bardzo często impotencja jest skutkiem niezdrowego trybu życia. Aby podnieść swoją sprawność seksualną, bardzo często wystarczy zmienić pewne niekorzystne dla całego organizmu nawyki. Po pierwsze rzucić, bądź znacznie ograniczyć wszelkie używki, jak papierosy, alkohol, narkotyki, czy kawę. Zawarte w tych produktach toksyny, skutecznie osłabiają ciało, wpływając jednocześnie na potencję. Eliminując szkodliwe czynniki, nie należy zapominać o stresie. To wielki wróg popędu seksualnego. Nie chodzi tu, bowiem jedynie o kwestię fizyczności, ale także o psychikę. Bardzo często to w niej tkwi największy problem. I jeszcze jedna sprawa, mianowicie, dobry, długi sen. O jego właściwościach nie trzeba chyba nikomu mówić, więc ten argument rozumie się sam przez siebie.

Odpowiednia dieta

Kluczem do udanego i przyjemnego seksu może być zdrowe, silne ciało kochanka. Nie chodzi tu jedynie o aspekt wizualny, choć niewątpliwie ma on znaczenie, ale przede wszystkim o witalność. Organizm, który jest dobrze odżywiony jest też silniejszy i sprawniejszy, a partner o takich warunkach zdecydowanie atrakcyjniejszy. Aby poprawić sprawność seksualną, warto zwrócić uwagę na to, co się spożywa. Lekarze, w tej kwestii polecają przede wszystkim: ograniczenie cukrów i tłuszczy zwierzęcych, które należy zastąpić roślinnymi, spożywanie białka i czerwonego mięsa oraz owoców morza, które uważane są za największe afrodyzjaki. Warto postawić także na warzywa i owoce, natomiast maksymalnie obniżyć potrawy smażone oraz jedzenie typu fast-food. Wrogiem potencji jest też wszystko, co wpływa na powstawanie cholesterolu oraz chorób układu krążenia.

Rozwiązanie problemów

Najczęściej przyczyny impotencji, zwłaszcza u ludzi młodych, nie leżą w problemach organicznych, ale w psychice. Ich źródła mogą być różne, począwszy od wspomnianego wyżej stresu, aż po kompleksy i niewiarę w siebie. Powszechnie wiadomo, że panowie są bardzo wrażliwi na punkcie seksu i swojej sprawności. Małe niepowodzenie, przykre wspomnienie z przeszłości, bądź niepochlebne słowa partnerki, sprawić mogą, że głowie powstanie blokada, która będzie przypominać o sobie w najmniej odpowiednich momentach, powodując niemożność fizyczną. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem- jeśli nie ma możliwości uporać się z problemem samemu, jest wizyta u psychoterapeuty, psychologa bądź seksuologa. Najczęściej wystarczy kilka wizyt, by wszystko wróciło do normy.

Zmiana farmaceutyków

Często bywa tak, że pewne leki, które stosuje się na choroby układu krążenia, czy schorzenia powiązane z otyłością, problemami z cholesterolem, czy hormonami, mają w składzie substancję, która niekorzystnie wpływa na potencję, ograniczając np. dopływ krwi do członka. Czasami wystarczy więc zmienić takie farmaceutyki, a sprawność od razu wróci do normy. Trzeba jednak pamiętać, zanim cokolwiek się zmieni lub odstawi, by koniecznie skonsultować to ze swoim lekarzem.

Leki na potencję

Leki na poprawienie sprawności seksualnej to rozwiązanie, które stosować należy w ostateczności i po wypróbowaniu wszystkich naturalnych sposobów. Obecnie na rynku dostać można wiele i różnego typu środki na potencję, warto jednak dokładnie się im przyjrzeć i skonsultować ich stosowanie z własnym lekarzem.

Autorem artykułu jest pracownik serwisu http://www.aptekakamagra.pl posiadający w swojej ofercie leki takie jak Cialis.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Co to jest potencja i jak można ją wspomagać?

  • klaudek

    Testowałem już wiele suplementów na potencje. Począwszy od tych aptecznych, a skończywszy na tych kupionych w internecie. Niestety żaden z nich nie okazał się skuteczny. Straciłem tylko czas… i pieniądze… Za namową kolegi kupiłem Eron Plus – to była moja ostatnia deska ratunku. I na szczęście skuteczna! W końcu udało mi się sprostać wymaganiom mojej żony! Można powiedzieć, ze wręcz nie wychodzimy z łóżka! Moje tabletki kupiłam tutaj http://potencia.pl/

  • Mariola Kowalska

    Mój mąż używa suplementu Zytex i jak na razie to jest ok. Tylko boję się troszkę o jego zdrowie czy takie suplementy nie zaszkodzą co o tym myślicie?? Znalazłam ostatnio takie sprzeczne opinie na ten temat http://vitamer.pl/forum/zytax-prawda-czy-nie i teraz sama już nie wiem