Czy istnieją sposoby na efektywny porost włosów u mężczyzn?


Czy istnieją sposoby na efektywny porost włosów u mężczyzn?
Wielu mężczyzn, w bardzo różnym przedziale wieku, ma ogromne problemy z porostem włosów. Włosy wypadają, powstają zakola, przez co mężczyźni wyglądają mniej atrakcyjnie. Przynajmniej wielu z nich z tego właśnie powodu uważa się za mniej atrakcyjnych, choć niekoniecznie tak właśnie jest.

W aptekach, drogeriach, a także w Internecie, możemy spotkać wiele produktów, które mają pomóc w poroście włosów. Mówi się, że dzięki ich użyciu, włosy będą silniejsze, a także zaczną rosnąć w tych miejscach, w których od dawna ich nie mamy.

Niestety prawda jest taka, że w większości przypadków żadne sposoby na łysienie i utratę włosów nie będą skuteczne. Większość mężczyzn traci włosy nie dlatego, że mają problemy ze zdrowiem i skórą na głowie i w jej okolicach. W większości przypadków jest to uwarunkowane genetycznie i niestety na to nie mamy żadnego wpływu.

Jeśli jesteśmy obciążeni genami, które prowadzą do wypadania włosów, to żadne środki na ich porost nie przyniosą nam zadowalających i satysfakcjonujących efektów. Warto w takim przypadku korzystać z naturalnych metod takich jak na przykład kuracja jajeczna.

Przygotowaną mieszankę należy wcierać w skórę włosy, co doprowadzi do ich wzmocnienia. Musimy jednak robić to regularnie i systematycznie, ponieważ tylko wtedy kuracja przyniesie jakieś efekty. Jeśli zaczynamy łysieć, to warto to robić. Jeśli jednak straciliśmy już włosy, to jest dla nas za późno.

Rozwiązaniem problemu w takim przypadku będzie tylko przeszczep włosów, trzeba jednak mieć świadomość, że nie będziemy mieli bujnej fryzury z dnia na dzień. Końcowy efekt również nie będzie raczej powalający. Po prostu będziemy mieli włosy. Na porost włosów wpływ mają witaminy. Warto więc zagwarantować organizmowi codzienną dawkę witamin.

Szczególnie witaminy z grupy B, są pomocne w walce z łysieniem, oraz powstawaniem zakoli. Walka o włosy nie jest łatwa i zazwyczaj nie jesteśmy w stanie jej do końca wygrać. W większości przypadków przedłużymy okres czasu przez jaki będziemy mieli włosy na głowie, jednak czasami znacznie korzystniej wygląda się bez włosów niż ze słabymi i przerzedzonymi.

Dodaj komentarz