Czy portale randkowe są sposobem na samotność?


Czy portale randkowe są sposobem na samotność?
Samotność to nie tylko problem ludzi, którzy izolują się od życia społecznego. Coraz częściej staje się ona również problemem dla młodych, pełnych życia i ambitnych singli, których codzienność to liczne spotkania towarzyskie. Niestety, jak wszyscy świadomie, bądź jeszcze nie, zdają sobie sprawę, że reklamowane przez media jako atrakcyjne singielstwo nie jest koniecznie tym, czym można sobie wyobrażać, że jest. Czy możliwe jest poradzenie sobie z poczuciem samotności korzystając z portalu randkowego?

Gdy chcemy uciec przed stadem

Samotność niekoniecznie musi oznaczać stan lub uczucie negatywne. Dla grupy osób może być idealnym sposobem na odpoczynek, regenerację, a także czasem do rozwijania siebie i pogłębienia swojej wiedzy.

Część osób czerpie z samotności sporą dawkę życiowej i pozytywnej energii, jednak dzieje się tak za sprawą tego, że pozostają oni w relacji z samym sobą. W większości przypadków nie oznacza to oczywiście, że taka osoba nie posiada choćby jednego bliskiego przyjaciela. Człowiek jako istota stadna potrzebuje poczucia zrozumienia i jedności z drugą osobą, jednak samotne spędzanie wieczorów, czy ulubienie sobie długich okresów samotności niekoniecznie musi oznaczać zawsze pierwsze symptomy patologii.

Kiedy najbardziej doskwiera samotność?

Zawsze wtedy, gdy sobie o niej przypominamy. A dzieje się to szczególnie w tym czasie, gdy wszyscy znajomi spędzają czas w gronie rodziny. Święta, choć niekoniecznie zawsze idealne, dają możliwość zaznania poczucia jedności i bezpieczeństwa oraz choć na parę godzin powrotu do codziennych wspomnień.

Jeśli nie masz możliwości spędzenia czasu z własną rodziną, czy przyjaciółmi, nie obawiaj się zorganizować lub wybrać się na wigilię dla osób samotnych. Dzięki temu z pewnością poczujesz się lepiej.

Czy samotność może wynikać ze stresu?

Niestety, jak najbardziej. Na dodatek może być ona wtedy jedną z najbardziej przykrych rodzajów samotności w konsekwencjach. Stres może być generowany z różnych przyczyn. Czasem nawet, gdy żyjemy w związku z drugą osobą brak poczucia zrozumienia, wsparcia rodzić może zdenerwowanie, które łatwo przeistacza się w uczucie osamotnienia.

Samotność pojawić może się w różnych sytuacjach, gdy przychodzi nam mierzyć się właśnie ze stresem. Brak możliwości porozmawiania z drugą osobą na temat dręczącej nasze myśli sytuacje prowadzić może do poczucia samotności. Konsekwencje tego rodzaju sytuacji mogą być o wiele poważniejsze. Przez poczucie samotności spowodowane stresem możemy zacząć przeżywać kryzys moralny i światopoglądowy, a także przestać widzieć sens w życiu. Gdy zauważymy pierwsze symptomy tego rodzaju niezwłocznie powinniśmy skontaktować się ze specjalistą.

Czy portale randkowe mogą być sposobem na samotność?

To zależy do czego ich używamy. Gdy są one miejscem, w których z braku innej możliwości poznajemy ludzi, prowadzimy dyskusje, wymieniamy się poglądami, to jak najbardziej za ich pośrednictwem mamy możliwość uporania się lub załagodzenia poczucia samotności.

Inna sytuacja ma jednak miejsce wtedy, gdy stają się one miejscem, w którym spotykamy ludzi przypadkowych, z którymi nie nawiązujemy żadnej relacji.

Notka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z redaktorami portalu samotnosc.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *