Czy rozmiar penisa jest ważny?


Czy rozmiar penisa jest ważny?
Dywagacje na temat tego, czy rozmiar ma znaczenie, prowadzone są od zawsze. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie, gdyż gusta i preferencje kobiet są bardzo różne.

Badanie dr Franckena

W 2002 roku przeprowadzono szczegółowe badanie, które miało dać odpowiedź jak istotny jest rozmiar penisa dla kobiet? Jaka część Pań uważa wymiary prącia za ważne?

Kwestionariusze z pytaniami dotyczącymi między innymi grubości oraz długości członka zostały rozdane 375 aktywnym seksualnie kobietom. Choć na oddanie wypełnionych ankiet zdecydowało się zaledwie 45% badanych, to wyniki dają dostateczny pogląd na tę sprawę. Rozmiar penisa ma znaczenie dla 21% kobiet, 55% uważa to za nieważną kwestię, a 20% za całkowicie nieistotną. Nieco więcej Pań stwierdziło, że obwód penisa jest ważny (32%).

Francken wraz ze swoimi współpracownikami publikując wyniki stwierdzili, że zaznaczane odpowiedzi nie miały związku z czynnikami takimi jak wiek czy pochodzenie. Doktor jednak stwierdził, że niski odsetek (mniej niż połowa) wypełnionych ankiet powoduje, że należy podchodzić do wyników z dużą ostrożnością.

Badanie naukowców z Uniwersytetów z Kalifornii i Nowego Meksyku

Kolejne badania, które doczekało się publikacji na łamach magazynu PLOS One przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetów z Kalifornii i Nowego Meksyku. Ich celem była odpowiedź dotycząca tego, jaki jest optymalny rozmiar penisa dla kobiety.

Tym razem w badaniu udział wzięło 75 kobiet. Każda z nich otrzymała 33 modele penisów o różnych wymiarach. Panie po zapoznaniu się trójwymiarowymi rekwizytami miały wskazać idealny rozmiar penisa w ich oczach. Po zebraniu wszystkich wyników ustalono średnią wyborów Pań, która kształtowała się na poziomie 16 centymetrów dla długości oraz 12,2 dla obwodu.

Nie trudno zatem wywnioskować, że Panie rzadko decydowały się na wybory zbyt dużych penisów, co mogłoby sugerować, że to nie długość i grubość jest najważniejsza podczas zbliżeń.

Męskie kompleksy, czyli czy faktycznie penis jest problemem?

Niezadowolenie z rozmiarów swojego penisa wykazuje około 40% mężczyzn. Zdecydowana większość z tego grona chciałaby być posiadaczami większego penisa. Czy jednak każdy z tych mężczyzn ma podstawy do kompleksów?

Seksuolodzy bardzo często podkreślają, że penis mierzący więcej niż 10 centymetrów we wzwodzie to żaden problem. Dopiero gdy jego wymiary są mniejsze niż 7-8 centymetrów możemy mówić o problemie natury fizycznej.

Kompleks małego penisa pojawia się jednak w głowach także posiadaczy znacznie większego przyrodzenia. Wynika to przede wszystkim z wygórowanych oczekiwań, oglądania filmów dla dorosłych czy wysokiego ego. Nie mniej jednak – badania naukowe dowodzą, że rozmiar penisa jest zdecydowanie ważniejszy dla mężczyzn, niż kobiet. Wbrew pozorom, Panie znacznie rzadziej dywagują na ten temat.

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach medycyna pozwala zmienić/poprawić wielkość przyrodzenia o nawet kilka centymetrów. Na zabiegi chirurgiczne, realizację ćwiczeń czy kurację tabletkami na powiększanie penisa decyduje się około 3-4% mężczyzn.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości powiększania członka, odwiedź witrynę: memberxxl.pl

Dodaj komentarz