Czy woda ma wpływ na zdrowie naszego organizmu?


Woda
Woda uczestniczy we wszystkich procesach odbywających się w ludzkim ciele. Dzięki niej możliwe jest przyswajanie składników pokarmowych i działanie enzymów trawiennych. Duża część substancji wykorzystywanych w organizmie rozpuszcza się tylko w wodzie. Ciecz przyczynia się także do wydalania produktów przemiany materii.

Dwie trzecie organizmu człowieka

Ciało ludzkie w siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Niedobór 1-3 % wody wywołuje uczucie silnego pragnienia, niedobór 10% wody w organizmie prowadzi do śpiączki, a brak 15% wody w naszym ciele oznacza śmierć. Zawartość wody w organizmie zmienia się wraz z wiekiem. Na jej poziom ma także wpływ spożywana dieta i uprawiane sporty. Brak odpowiedniego nawodnienia odczuwa każda komórka organizmu. Woda bierze udział we wszystkich reakcjach biochemicznych, transportuje hormony, enzymy i substancje odżywcze. Reguluje także temperaturę ciała.

Zalecane dzienne spożycie wody zależy od wielu czynników. Należą do nich m. in. tryb życia, warunki atmosferyczne (latem trzeba pić więcej), przechodzone choroby, np. gorączka, biegunka lub wymioty. Woda ma wpływ na wygląd skóry, poprawia metabolizm, chroni przed nowotworami, zapobiega zaparciom. Niedobór wody w organizmie powoduje problemy z koncentracją, hamuje zdolności umysłowe.

Jaka woda jest najlepsza?

Na rynku spożywczym jest wiele rodzajów wody gotowej do spożycia. Różnią się od siebie zawartością minerałów. Niektóre z nich mają działanie terapeutyczne i stosowane są do leczenia chorób. Np. woda z wysoką zawartością sodu jest polecana dla osób pracujących fizycznie i w przewlekłej biegunce lub wymiotach. Woda z dużą ilością magnezu przydaje się tym, którzy mają problemy z układem sercowo-naczyniowym oraz cierpią z powodu stresu.

Najlepiej nawadnia tzw. zjonizowana woda alkaliczna. Organizm wymaga czystej, strukturalnej wody, która łatwo przechodzi przez błony komórkowe i bezpośrednio uczestniczy w procesach metabolicznych. Dzięki odmiennej strukturze woda alkaliczna jest trzykrotnie lepiej przyswajana przez ciało ludzkie. Jej główną zaletą jest optymalizowanie poziomu pH organizmu. Dzięki niej można zniwelować procesy zakwaszania, co pozwala na właściwe wchłanianie składników odżywczych i mikroelementów. Prawidłowa gospodarka kwasowo-zasadowa uniemożliwia rozwój chorób bakteryjnych, wirusowych lub zmian grzybiczych. Zakwaszenie objawia się problemami z koncentracją, poczuciem osłabienia i rozdrażnienia oraz spadkiem odporności. Niski poziom pH przyspiesza także procesy starzenia.

Pijąc regularnie tę wodę, poprawiamy witalność organizmu. Woda ma też właściwości lecznicze i uzdrawiające – eliminuje choroby nabyte, zarówno te wewnętrzne, jak i skórne. Dzięki przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej nasze organizmy, wolne już od zbędnych obciążeń, mogą funkcjonować lepiej i wydajniej.

Zjonizowana woda alkaliczna

Wodę alkaliczną uzyskuje się dzięki specjalnym urządzeniom – tzw. jonizatorom. To urządzenia, które dzięki procesowi elektrolizy, rozdzielają wodę na dwie części. Jedna z tych części zostaje ‚naładowana’ jonami hydroksylowymi OH- – i to jest właśnie bardzo zdrowa woda alkaliczna wyróżniająca się niskim poziomem utleniania. Pozostała część wody przejmuje wodorowe H+ – to jest woda kwaśna o wysokim poziomie utlenialności i niskim pH. Tego typu sprzęt można kupić w profesjonalnych firmach, np. w sklepie jonizatorywody.pl.

Naprawdę warto poznać bliżej walory wody alkalicznej, która wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Po poddaniu procesowi jonizacji woda nabiera nowych właściwości, stając się wodą żywą.

Woda jonizowana smakuje też lepiej od tej zwykłej, a nawet drogiej wody mineralnej. Rewelacyjnie podnosi walory smakowe kawy. Podczas elektrolizy rozbijana jest na mniejsze klastry, dzięki czemu zyskuje aksamitny posmak. Urządzenia alkalizujące nie są duże, dlatego warto rozważyć ich zakup. Jonizatory z firmy jonizatorywody.pl są objęte gwarancją satysfakcji i można zamontować w każdym domu. Bezcenny wpływ takiej wody na nasze zdrowie rekompensuje koszt zakupu a także przyczynia się do znacznych oszczędności.

Dodaj komentarz