Dekalog zadbanego faceta


Dekalog zadbanego faceta
Mężczyzna nie musi o siebie dbać – może i oczywiście powinien. Bo tylko zadbany mężczyzna zyska etykietkę atrakcyjnego mężczyzny. A chyba każdy chciałby za takiego uchodzić. Oto kilka wskazówek o co dokładnie mężczyzna powinien w sobie zadbać:

Kim jest zadbany mężczyzna

Zadbanych mężczyzn nie spotyka się za często na ulicach. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że warto o siebie dbać. Po drugie mężczyźni, którzy o siebie dbają, narażają się na falę krytyki. Niesłusznie. Mylnie utożsamia się zadbanego mężczyznę z tak zwanym koksem spędzającym sporo czasu na siłowni lub ze zniewieściałym modnisiem traktującego ulicę niczym wybieg. Zadbany mężczyzna to po prostu mężczyzna atrakcyjny, posiadający styl i prezentujący coś swoją osobą.

 

Jakie cechy ma zadbany mężczyzna?

Zadbany mężczyzna kojarzy się przede wszystkim z mężczyzną w niebanalnej stylizacji i o nienagannej sylwetce. Owszem, zarówno sylwetka, jak też ubiór mają znaczenie, ale nie są ani jedynymi, ani podstawowymi składowymi zadbanego mężczyzny. Mężczyzna, który o siebie dba powinien zadbać o szereg czynników. Na pierwszy rzut niech zadba o swój styl. Dbanie o sylwetkę też wydaje się jedną z pierwszych zasad. Dbanie o fryzurę i o brodę to kolejne kroki, które warto podjąć. Zajęcie się swoim ciałem, duszą i rozwojem intelektualnym oczywiście też wchodzi w grę. Nie zaszkodzi zadbać o wizerunek oraz o przestrzeganie zasad savoir-vivre. Wreszcie zdanie sobie sprawy, że prawdziwy mężczyzna potrafi zadbać nie tylko o siebie, ale też o inne osoby. To wszystko sprawi, że mężczyzna stanie się pociągający, bo dbający o siebie i o wszystkie sfery swojego życia.

 

10 zasad zadbanego mężczyzny

 

Zasada 1 – dbać o styl

Mężczyzna dobrze ubrany zawsze sprawia dobre wrażenie. Skoro potrafi jest ubrany, to bardzo prawdopodobne, że ma klasę. Nie chodzi o to, aby nosił na sobie najnowsze kreacje prosto z wybiegów, ale ubierał się elegancko i stosownie do sytuacji.

 

Zasada 2 – dbać o sylwetkę

W dbaniu o sylwetkę nie chodzi o stworzenie przysłowiowego kaloryfera. Ale też nie można stworzyć przysłowiowego bojlera. Dbanie o sylwetkę powinno polegać na tym, aby wyglądać atrakcyjnie oraz przede wszystkim czuć się zdrowo.

 

Zasada 3 – dbać o fryzurę

Mężczyźni coraz chętniej dbają o swoje włosy. Fryzura nadaje im lepszego oblicza. Systematyczne wizyty u fryzjera i kosmetyki do włosów pomagają w utrzymaniu perfekcyjnej fryzury.

 

Zasada 4 – dbać o brodę

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na brodę. Broda nadaje im charakteru. Systematyczne wizyty u barbera, jak też kosmetyki do brody sprawiają, że mężczyzna wygląda dziko, ale elegancko.

 

Zasada 5 – dbać o ciało

Dbanie o ciało to dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Jedno i drugie wpływa na nasze samopoczucie. A za sprawą lepszego samopoczucia więcej można.

 

Zasada 6 – dbać o duszę

Nie liczy się tylko ciało, ale i dusza, jakkolwiek się jej nie pojmuje. Mężczyzna potrzebuje w swoim fizycznym świecie nieco metafizyki. To mu doda sił.

 

Zasada 7 – dbać o rozwój

Nigdy nie znajdujemy się w stanie spoczynku, albo idziemy do przodu, albo cofamy się do tyłu. Każdy powinien się rozwijać. Służy ku temu między innymi kultura.

 

Zasada 8 – dbać o kulturę

Kultura rozwija, ale kultura też uwrażliwia i otwiera na otaczający świat. Za sprawą kultury każdy staje się bardziej światły. Nie wspominając już o tym, że również mądry.

 

Zasada 9 – dbać o wizerunek

Wizerunek to ważna sprawa. Można być kimś wielkim, ale nie mieć reputacji. Dlatego wizerunek trzeba wykreować, bo stanowi on naszą wizytówkę.

 

Zasada 10 – dbać nie tylko o siebie, ale też o inne osoby

W egoizmie przyda się trochę altruizmu. Dbać o siebie to ważna sprawa. Ale nie zapominajmy, że żyjemy z innymi osobami. Warto pomyśleć też o nich.

 

GS
Kosmetyki do pielęgnacji brody znajdziesz na: http://beardman.pl.

Dodaj komentarz