Dentysta – czy tylko leczy zęby?


Dentysta - czy tylko leczy zęby?

Od dawna w polskim społeczeństwie jest przeświadczenie, że do dentysty idziemy wtedy, kiedy boli nas ząb. Jeżeli nie mamy bolącego problemu z uzębieniem, gabinet stomatologiczny mógłby nie istnieć. Oczywiście jest to błąd, karygodny błąd, który może prowadzić do sporych kłopotów z zębami w dalszym etapie życia. Sprawdź, kiedy chodzić dentysty i w czym może Ci on pomóc!

1. Dentysta – czyli leczenie zębów w gabinecie
2. Protetyka – równie ważna
3. Estetyka- wybiel zęby u dentysty

Stomatolog zajmuje się funkcjonowaniem i leczeniem zębów. Leczy jednak również choroby przyzębia, czy języka. Więcej o tym za moment. Najważniejszą kwestią jest wybranie odpowiedniej kliniki stomatologicznej, w której pracują profesjonaliści ze sporym stażem. Wtedy nie tylko wyleczysz swoje zęby, ale również sprawisz sobie piękny, zdrowy uśmiech! Stomatolog naprawdę może pomóc w wielu kwestiach!

1. Dentysta – czyli leczenie zębów w gabinecie

Utarło się, że dentysta leczy tylko zęby. Nie jest to jednak prawda, jak już wspominaliśmy, do tego specjalisty powinieneś się udać, kiedy dotkną Cię choroby przyzębia, czy języka. Jednak to wciąż nie wszystko, stomatolog zajmie się także leczeniem błony śluzowej i innych tkanek w jamie ustnej. Co ciekawe, zalicza się do tego również staw skroniowo-żuchwowy człowieka. Naprawdę sporo problemów, które profesjonalista bez kłopotu rozwiąże. Wybierz specjalistę mądrze, może to być na przykład pracownik Smile Institute.

2. Protetyka – równie ważna

Profesjonalny gabinet stomatologiczny nie tylko wyleczy Twoje chore zęby i rozwiąże problemy jamy ustnej. Sprawi także, że Twój uśmiech będzie piękny i zdrowy! Wszystko za sprawą protetyki, czyli uzupełniania ubytków w uzębieniu. Do Twojej dyspozycji są na przykład korony porcelanowe, czy pełnoceramiczne. Nie brak protez akrylowych, akronowych i szkieletowych. Licówki, szyny i wkłady to kolejne elementy zapewniające uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Nie wiesz, na co mógłbyś sobie pozwolić i co najlepiej wybrać? Poradź się specjalisty, Twoje problemy rozwiąże na przykład dentysta Chełm – gdzie znajduje się wspomniana już klinika stomatologiczna.

3. Medycyna estetyczna – wybiel zęby u dentysty

Nie masz ubytków w uzębieniu jednak nie są one już tak piękne jak kiedyś? Kawa, papierosy, złe odżywianie, wszystko to może wpływać na zmianę koloru płytki nazębnej. Na szczęście można ją skutecznie wyczyścić i przede wszystkim wybielić. Może to zrobić dentysta profesjonalną metodą w trakcie kilku zabiegów lub metodą nakładową, która przede wszystkim jest tańszym rozwiązaniem. Od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz. Pamiętaj jednak, że cudowne metody z internetu nie działają, aby skutecznie wybielić zęby, potrzebujesz pomocy stomatologa.

Dodaj komentarz