Depilacja ciepłym woskiem – jak ją wykonać krok po kroku?


Depilacja

Golenie niechcianych włosków za pomocą zwykłej maszynki jest łatwe i szybkie, ale trzeba je wykonywać codziennie i dbać o ostrza – inaczej łatwo o zacięcia, nieestetyczne krostki i wrastające włoski. Tych problemów można uniknąć, inwestując w zestaw do depilacji woskiem na ciepło. Jak krok po kroku przygotować się do takiego zabiegu?

Przed depilacją wykonaj peeling i nie nakładaj kosmetyków
Aby depilacja woskiem była skuteczna, włoski muszą mieć co najmniej kilka milimetrów długości. Dobę wcześniej możesz wykonać delikatny peeling, by pozbyć się resztek martwego naskórka. Na kilka godzin przed zabiegiem nie nakładaj na skórę żadnych kremów, balsamów ani oliwek. Depilację najlepiej wykonuj wieczorem – do rana znikną wszelkie zaczerwienienia i ewentualna opuchlizna. Tuż przed depilacją wybraną partię ciała przetrzyj dokładnie wacikiem nasączonym wodą utelnioną, by zdezynfekować skórę. Do urządzenia pogrzewającego włóż wkład z woskiem i poczekaj, aż odpowiednio się nagrzeje. Zazwyczaj trwa to około 20 minut. Ważne, by wosk stał się całkowicie płynny. Wtedy bez problemu równomiernie rozprowadzisz go na skórze.

W trakcie zabiegu odrywaj paski zdecydowanym ruchem

Wosk do depilacji większości producentów, na przykład popularnej marki Veet, ma formę rolki i nakładanie go jest naprawdę proste. Rób to zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Następnie od razu nałóż na skórę pasek z tworzywa, również w tym samym kierunku. Wygładź go ręką, możesz nieco naciągnąć skórę tuż pod paskiem i szybkim, zdecydowanym ruchem zerwij go w odwrotnym do nakładania kierunku. Ważne, by zrobić to pewnie i ciągnąć pasek pod kątem około 45 stopni – wtedy nie ma ryzyka uszkodzenia skóry. Osobom początkującym poleca się nakładanie wosku na mniejsze fragmenty ciała, krótsze niż fizelinowy pasek. Wtedy większa jego część odstaje od skóry i można go wygodnie chwycić, co ułatwia zdecydowane zrywanie. Stosowanie wosku nie jest bardziej bolesne niż używanie depilatora, choć to kwestia indywidualnej wrażliwości. Odrywanie paska powoduje dyskomfort, ale będzie mniej przykre, jeśli odpowiednio naciągniesz skórę. Jeśli oderwałaś pasek w jakimś miejscu ciała, a pozostało na nim kilka włosków, nie powtarzaj depilacji woskiem, gdyż skóra będzie mocno podrażniona. Lepiej po skończonym zabiegu usunąć pojedyncze włoski pęsetą.

Po wszystkim dokładnie oczyść i nasmaruj skórę kremem nawilżającym

Po depilacji wszystkie pozostałości wosku zmyj delikatnie chusteczką nasączoną oliwką dla niemowląt. Ma ona działanie oczyszczające i łagodzące podrażnienia. Następnie przemyj skórę zimną wodą i delikatnie osusz, przykładając ręcznik. Na koniec nałóż krem nawilżający. Częste stosowanie go przeciwdziała wrastaniu włosków, gdyż łatwiej im przebić się na powierzchnię.

Dodaj komentarz