Depilacja laserowa


Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Cieszy się popularnością, ponieważ jest najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania owłosienie. Ponadto zabieg przebiega bezboleśnie, co wpływa na nieustannie rosnący popyt na niego.

Na czym polega depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej polega na pochłanianiu światła laserowego przez ciemne włoski. Następnie dochodzi do uszkodzenia melaniny i zniszczenia cebulki włosa. Jeśli włos nie jest wystarczająco ciemny, nie pochłonie wiązki promieniowania i nie zostanie uszkodzony, dlatego depilacja laserowa sprawdza się tylko w przypadku ciemnego owłosienia.

Laser Vectus

Gabinety kosmetyczne korzystają z rożnych technologii, ale zdecydowanie jedną z najbardziej skutecznych jest laser diodowy Vectus. Długość fali tego lasera to 810 nm i zdecydowanie przoduje na tle innych propozycji. Laser Vectus jako jedyny posiada czytnik poziomu melaniny w skórze. To innowacyjne rozwiązanie pomaga dobrać optymalną ilość światła, która wyeliminuje owłosienie i nie doprowadzi do poparzenia skóry. Ponadto Laser Vectus jest urządzeniem pracującym w bardzo szybkim tempie, depilacja pleców przebiega w kilka minut, a pach nawet w jedną minutę. Biorąc pod uwagę, iż zabieg należy regularnie powtarzać, należy korzystać z bezpiecznych sposobów, nienarażających na niebezpieczeństwo. Częste poparzenia skórne mogą wywołać trwałe uszkodzenia skóry lub wiązać się z innymi nieprzyjemnościami.

Przeciwwskazania

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem dermatologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Decydując się na trwałe usuwanie owłosienia należy odpowiednio się przygotować i zrezygnować z:

  • Opalania się – osoby opalone nie powinny poddawać się depilacji laserowej, ze względu na możliwość wystąpienia poparzeń skórnych. Przed zabiegiem należy zrezygnować z solarium i opalania na plaży;
  • Ziół fotouczulających – niestety prawie nikt nie zna tej właściwości konkretnej grupy ziół, zalicza się do niej: ruta, rumianek, dziurawiec, skrzyp polny, arnika, cykoria nagietek i inne. Po regularnym spożywaniu ich mogą powstać trwałe uszkodzenia skórne;
  • Innych zabiegów depilacji – po zastosowaniu np. depilacji woskiem nie można stosować depilacji laserowej, może to doprowadzić do trwałych uszkodzeń lub skutkować brakiem skuteczności;
  • Peelingów chemicznych – na miesiąc przed zabieganiem nie należy poddawać się złuszczaniu naskórka peelingiem chemicznym,
  • Samoopalacza – każda zmiana koloru skóry negatywnie wpływa na efekt depilacji laserowej, dlatego należy zrezygnować z samoopalaczy i kremów brązujących.

Przeciwwskazania po zabiegu:

  • Nie należy korzystać z sauny i przegrzewać skóry,
  • Przez dwa tygodnie należy unikać opalania się,
  • Po wykonaniu zabiegu powinno się stosować kremy z filtrem, które ochronią skórę przed poparzeniami.

Dlaczego warto poddać się depilacji laserem?

Przede wszystkim zabieg depilacji laserowej jest skuteczny i bezbolesny. Decydując się na trwałe usunięcie owłosienia, zyskuje się gładką skórę i zadowolenie. Z tej metody korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni na całym świecie, więc nie czekaj i zdecyduj się na depilację laserową.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę vectusepilacja.pl – Gabinet kosmetyczny, oferujący również zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz