Depilacja laserowa


Depilacja laserowa
Depilacja laserowa jest zabiegiem medycyny estetycznej wykonywanym w gabinetach kosmetologii profesjonalnej. Opiera się na wytwarzaniu wiązki światła przez laser, której zadaniem jest osłabienie włosków rosnących na ciele.

Kto może korzystać z depilacji laserowej?

Oferta jest skierowana zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Największym ograniczeniem wykluczającym wiele osób z możliwości stosowania tej metody jest kolor włosków. Jasne owlosienie nie pochłania światła emitowanego przez laser lecz odbijaja je, co znacznie obniża skuteczność zabiegu. Depilacji laserowej poddaje się miejsca, gdzie rosną widoczne i ciemne włosy.

Kolejnym przeciwskazaniem są choroby. Osoby zmagające się z łuszczycą, opryszczką, bielactwem, nowotworami, chorobami grzybiczymi oraz wirusami nie powinny poddawać się zabiegom depilacji laserowej. Przed podjęciem decyzji o wizycie w salonie medycyny estetycznej należy skontaktować się z lekarzem dermatologiem, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Inne przeciwwskazania:

  • Ciąża,
  • Opalona skóra,
  • Cukrzyca,
  • Wcześniejsze używanie samoopalaczy lub bronzerów,
  • Stosowanie lekarstw i ziół światłoczułych.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej

Po wcześniejszych przygotowaniach do zabiegu i umówieniu wizyty odbywa się ostatni etap, który ma na celu ustalenie szczegółów depilacji. Na samym początku pacjent wypełnia ankietę, w której udziela odpowiedzi na temat przebytych chorób, przyjmowanych leków oraz swojego stanu zdrowia. Ze względu na możliwość wystąpienia powikłań, na początku wykonuje się test ustający reakcję skórną na wiązkę światła. Jeśli poprzednie próby wypadły poprawnie, można przystąpić do ostatecznego zabiegu. Na odsłoniętą partię ciała lekarz (lub osoba uprawniona) kieruje światło pochodzące z lasera i tym samym uszkadza melaninę, a razem z nią cały mieszek włosa. Niestety zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć, ponieważ nie wszystkie włoski są jednocześnie w fazie wzrostu, więc te, które nie są aktywne, nie ulegają zniszczeniu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Pierwszą serię zabiegów wykonuje się w częstotliwości od czterech do dwunastu tygodni. Ilość i częstość wykonywanych depilacji laserem zależy od indywidualnych predyspozycji konkretnego pacjenta. Dermatolodzy zalecają wykonanie trzech lub więcej zabiegów, w celu uzyskania pożądanych efektów. Depilacja laserowa powinna być powtórzona po około dwóch latach, w celu utrwalenia efektów i wyeliminowania pojedynczych włosków.

Czy depilacja laserowa daje gwarancję skuteczności?

Niestety stosując depilację laserową nie ma żadnej gwarancji, że włoski w stu procentach przestaną odrastać. Pierwszy zabieg usuwa około 30% włosków, kolejne zabiegi zależą od odstępów pomiędzy nimi. Umownie szacuje się, że zabieg depilacji laserowej usuwa około 90% owłosienia, w niektórych przypadkach wartość ta może być większa lub mniejsza.

Jaki jest koszt zabiegów?

Ceny za jeden zabieg rozpoczynają się w zakresie 79 złotych za jedną partię ciała. Oczywiście zależą one od salonu piękności oraz stosowanej technologii. Gabinety stosujące rekomendowane lasery na całym świecie mogą wyróżniać się nieco wyższymi cenami za depilację.

Autor artykułu
Artykuł został napisany przy współpracy z Twoim Zaciszem, salonem piękności oferującym depilację laserową.

Dodaj komentarz