Depilacja laserowa wiosną – jak odpowiednio przygotować się do zabiegów?


Depilacja laserowa wiosną - jak odpowiednio przygotować się do zabiegów?
Wiosna to czas, który niezwykle mocno sprzyja zabiegom kosmetycznym. W okresie jesienno-zimowym skóra nastawiona była na działanie niższych temperatur i wiatru, dlatego właśnie teraz wymaga natychmiastowej pielęgnacji. Myśląc o nadchodzącym lecie i upragnionych wakacjach, często zaczynamy podejmować kroki, które umożliwiają pozbycie się niechcianych włosków z ciała. Ze względu na skuteczność i trwałość depilacji laserowej, coraz więcej osób decyduje się skorzystać właśnie z tego sposobu usuwania zbędnego owłosienia. Jak należy odpowiednio przygotować się do zabiegów?

Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań do depilacji laserowej?

     Mimo, iż usuwanie niechcianych włosków przy pomocy lasera może odbywać się cały rok, szczególną uwagę należy zachować, poddając się zabiegowi późną wiosną i latem. Promienie słoneczne, które oddziałują na skórą powodują wiele różnych przemian w ciele każdego człowieka, poczynając od zwiększonej produkcji melaniny. Ta z kolei jest główną substancją, wyszukiwaną przez światło lasera podczas depilacji. Przy opalonej skórze znacząco zwiększa się ryzyko wystąpienia poparzeń czy nieestetycznych przebarwień. Aby zabieg przyniósł wyczekiwane efekty, należy więc pamiętać, aby unikać opalania się przez trzy-cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem. Dotyczy to zarówno naturalnych kąpieli słonecznych jak i tych, które odbywają się w solarium.

     Decydując się więc na przeprowadzanie depilacji laserowej w okresie wiosennym, trzeba koniecznie osłaniać wydepilowane miejsce przynajmniej przez miesiąc od wykonania zabiegu. Oczywiście, jeśli usuwanie zbędnego owłosienia zostało przeprowadzone w miejscach, które na co dzień nie są wystawiane na słońce, chociażby w okolicach bikini czy pach, wtedy wystarczy jedynie pamiętać, aby na plaży czy podczas wakacji unikać nadmiernego rozbierania.

Depilacja nóg czy rąk wymaga już zapewnienia nieco większej ochrony. Dla większego bezpieczeństwa, warto zastosować najmocniejsze kremy z filtrem (SPF50) lub dostępne na rynku blokery. Tylko przy zachowaniu odpowiednich zasad, możemy mieć pewność, że wydepilowana skóra pozostanie piękna i gładka przez całe lato.

Wiosenna pielęgnacja skóry przed zabiegiem depilacji laserowej

     Aby usuwanie niechcianych włosków przy pomocy lasera okazało się jak najbardziej skuteczne, należy zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację ciała. Warto regularnie złuszczać martwy naskórek, aby pozbyć się zrogowaciałej warstwy skóry. Ważne jest również odpowiednie nawilżenie, które ma znaczący wpływ na wygląd skóry, a także jest niezwykle przydatne podczas depilacji laserowej. Przy właściwie nawodnionej skórze, ciało staje się gładsze oraz lepiej odżywione, co z kolei przekłada się na efektywność zabiegów likwidowania niechcianych włosków.

    Trzeba jednak pamiętać, aby wszystkie rytuały pielęgnacyjne zakończyć w odpowiednim czasie. Przynajmniej miesiąc przed depilacją laserową, należy odłożyć wszystkie kosmetyki (kremy, maście, balsamy), które w swoim składzie zawierają witaminę A, C, kwasy owocowe czy retinoidy. Mogą one spowodować przebarwienia, które pojawią się po zakończonym zabiegu.

Piękna i gładka skórę na wakacje? Zacznij już teraz przygotowania do lata razem z Depilacja.pl !

Wiosna to idealny czas na to, aby rozpocząć przygotowania skóry do nadejścia najcieplejszych miesięcy w roku. Decydując się w tym okresie na rozpoczęcie serii zabiegów pozwalających usunąć zbędne owłosienie, możemy liczyć na to, że akurat na lato będziemy cieszyć się zdrową, a przede wszystkim gładką skórą. Salony Depilacja.pl oferują w pełni profesjonalne zabiegi depilacji laserowej. Wyspecjalizowany personel pomoże dopasować rodzaj zabiegu oraz wybrać dogodny pakiet oszczędnościowy. Aby dowiedzieć się ile kosztuje depilacja laserowa, warto zapoznać się z cennikiem zabiegów depilacji laserowej. Zapraszamy!

Dodaj komentarz