Depilator laserowy – czy warto kupić?


depilator laserowy
Wosk, plastry woskowe czy maszynki do golenia stają się zmorą większości kobiet. Wciąż odrastające włoski po depilacji w zaledwie kilka dni są uciążliwe. Większość Pań marzy o gładkich, idealnie wydepilowanych nogach, dlatego dużą popularność zyskuje ostatnio depilacja laserowa. W gabinetach kosmetycznych zabiegi te są przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów za pomocą odpowiedniego sprzętu. Obecnie nie trzeba być zależnym od umówionych wizyt w salonach kosmetycznych. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Obecnie taki zabieg możemy wykonać samodzielnie, wystarczy zdecydować się jedynie na zakup depilatora laserowego, który bez problemu dostaniemy w większości sklepów ze sprzętem AGD.

Urządzenia te działają na zasadzie emitowania promieniowania laserowego o określonej długości fali. Gdy takie fale dotrą do skóry, zostają wchłonięte przez barwnik, a to z kolei powoduje degradacje meszków włosów. W ten sposób zostają usunięte na stałe włoski, które już wyrosły, natomiast te, które jeszcze nie wyrosły mają szansę się przebić, jednak kolejne powtórzenia zabiegu jest w stanie wyeliminować je wszystkie.

Ogólna dostępność urządzeń tego typu sprawia, ze coraz więcej kobiet decyduje się na ich zakup. Depilatory laserowe, które można nabyć w sklepach ze sprzętem AGD i które mają służyć do samodzielnych depilacji w domu są tak samo bezpieczne jak depilatory w salonach kosmetycznych, natomiast posiadają jedynie mniejszą moc. Z reguły oznacza to, ze musimy wykonać więcej zabiegów, aby pozbyć się włosków, ale płacimy już za to tylko raz – przy zakupie urządzenia.

Modele depilatorów laserowych różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Te słabsze zazwyczaj przeznaczone są do usuwania pojedynczych włosków, zaś te mocniejsze mogą usunąć jednorazowo kilkadziesiąt a nawet powyżej stu włosków. Ponadto decydując się na taki zakup warto zwrócić uwagę przede wszystkim na częstotliwość wytwarzanych impulsów, wagę, długość kabla oraz szerokość obszaru, na jakim może działać.

Wiele ciekawych modeli dostarcza producent RIO. Depilatory są wyposażane w liczne funkcje i akcesoria, które mają usprawnić przebieg zabiegów i zapewniać idealne efekty. W ofercie można znaleźć takie dodatki jak np.:

 • dwa tryby pracy – usuwanie pojedynczych włosków bądź większych ilości np. ponad 20, modela tj.: RIO Scanning Laser 20 In Box, RIO Yes Laser;
 • trzy tryby pracy 60/20/pojedyncze włoski np. RIO Scanning Laser 60 In Box;
 • możliwość regulacji mocy np. modele: RIO Scanning Laser 20 In Box, RIO Salon Laser, RIO Yes Laser, RIO Scanning Laser 60 In Box;
 • specjalnie dopasowany kształt głowicy, która sprawdza się na każdym rejonie ciała np. RIO Go Laser.

Jednym z ciekawszych i lepszych modeli jest depilator laserowy BEURER IPL 9000+ SalonPro System. Posiada on czujnik typu skóry i kontaktu ze skórą oraz 7 cm powierzchnię naświetlania. Został on przetestowany klinicznie i nadaje się do depilacji wszystkich obszarów ciała.

Własny depilator laserowy z pewnością sprawi, ze depilacja przestanie być żmudnym i uciążliwym zajęciem. Płacąc jednorazowo za urządzenie unikniemy ciągłych wizyt u kosmetyczki umawianych terminów i kolejek.

Depilatory laserowe


Dodaj komentarz

3 komentarzy do “Depilator laserowy – czy warto kupić?

 • majaW

  Ja mam depilator IPL Panasonic i uważam, że jest super. Skutecznie usuwa włoski, w tym momencie na jakiś miesiąc, wiem, że po jakimś czasie ma starczać na około dwa miesiące. Zabieg jest bezbolesny, co jest dla mnie wprost cudowne, bo źle znosiłam klasyczną depilację.

 • Alicja Mazurkiewicz

  U mnie najlepiej sprawdza się Philips Lumea. Ten depilator jest naprawdę wygodny w użyciu – depiluje się bardzo przyjemnie i wygodnie, poza tym efekt jest naprawdę wart ceny. Po kilku sesjach włosy są o wiele słabsze i jaśniejsze. Zdecydowanie wolę ten sposób depilacji niż tradycyjny depilator.

 • Krzycho Azbest

  Moja dziewczyna używa też tego IPL od Panasonica, z tego co wiem jest bardzo zadowolona. Pamiętam jak używała wosku i było to dla niej bardzo bolesne. A teraz nic jej nie boli, depilacja jest szybka, łatwa i przyjemna. 🙂