Dlaczego nasz organizm potrzebuje detoksykacji?


Dlaczego nasz organizm potrzebuje detoksykacji?
Dla niektórych z was pojęcie detoksykacji może kojarzyć się tylko z oczyszczaniem organizmu po zbyt mocnych dawkach używek takich jak alkohol, papierosy czy wręcz narkotyki. Nic bardziej mylnego, pojęcie to związane jest także z usuwaniem różnego rodzaju pasożytów z naszego organizmu.

Skąd mogę wiedzieć, że w moim organizmie są pasożyty?

Istnieje wiele objawów świadczących o tym, że w naszym organizmie znajdują się pasożyty. Aby mieć zupełną pewność, że w nasz organizm jest posiadaczem „nieproszonych gości” powinno się wykonać specjalistyczne badania, np. krwi kału itp., zgodnie z zaleceniem naszego lekarza. Są też specjalne testy, które można wykonać w centrach medycznych jak np. test obciążeń organizmu. Niemniej jednak niektóre objawy mogą przemawiać za obecnością tych toksycznych organizmów w naszym ciele. Do ważniejszych z nich można zaliczyć:

Podkrążone oczy,
problemy z wypróżnianiem typu zatwardzenia lub rozwolnienia,
alergia i wszelkie objawy alergiczne,
zespół tzw. jelita drażliwego,
częste wzdęcia i bóle brzucha,
bóle stawów i mięśni,
chroniczne zmęczenie,
nerwowość,
zgrzytanie zębami,
osłabienie odporności organizmu,
anemia,
nieoczekiwane zmiany skórne,
zaburzenia snu.

Do innych objawów zaliczyć można także: niekontrolowane napady głodu, gwałtowny spadek lub wzrost wagi, ślinienie się podczas snu, nieprzyjemny zapach z ust, zamglone widzenie, przyspieszone. W skrajnych przypadkach konsekwencją posiadania pasożytów w naszym ciele może być nawet rak czy poważne choroby serca.

W znakomitej większości przypadków najbardziej ulubionym miejscem pasożytów, które przedostały się do naszego organizmu, jest jelito grube.

W jaki sposób możemy być ofiarą tych nieproszonych gości?

W większości wypadków jest to brak gruntownej higieny osobistej, gdzie np. mycie rąk to okazjonalna czynność, spożywanie mięsa i jedzenia z nieznanych źródeł, nieumyte owoce i warzywa, kontakt z nosicielami, do których mogą należeć np. nasz pies lub kot. Nasz dzieci często bawią się w piaskownicach, ziemi itp. Są to podatne miejsca na zaaplikowanie sobie różnej maści pasożytów. Wobec naszych dzieci powinniśmy szczególnie przestrzegać szeroko pojętej higieny.

Jak mogę sobie samodzielnie pomóc?

Prostym, ale nie do końca skutecznym sposobem jest np. picie soku z kiszonej kapusty, soku z marchewki. Lepszym sposobem może być picie ziół lub mieszanek ziołowych zawierających m.in. piołun, oman, prawoślaz, macierzankę.

Dla osób, które chcą poważnie podejść do problemu pasożytów, polecamy specjalne suplementy diety wyprodukowane na naturalnej bazie produktów. Należą do ich Germitox oraz Detoxic. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz