Dlaczego warto dbać o wzrok?


Dlaczego warto dbać o wzrok?
Wzrok masz tylko jeden, więc musisz o niego dbać. Zastanawiasz się, dlaczego jest to takie ważne? Poznaj 3 główne powody, dla których należy zatroszczyć się o swoje oczy.

Jeżeli chcesz zadbać o wzrok, musisz zapewnić organizmowi odpowiednią dietę bogatą w witaminy i składniki mineralne. Ważne jest również wyeliminowanie szkodliwych nawyków, np. czytania przy mocno kontrastowym świetle czy korzystania z komputera / oglądania telewizji przy zgaszonym świetle. Nie można przy tym zapominać o regularnych wizytach u okulisty. Dbając o wzrok zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz wiele zyskać. Uchronisz się przed poważnymi problemami z oczami, ciesząc się sokolim wzrokiem. Nie wierzysz? Poznaj więc 3 najważniejsze powody, dla których troska o oczy powinna być priorytetem.

  • Unikasz poważnych chorób oczu

Jeśli bagatelizujesz znaczenie wzroku, narażasz swoje oczy na wiele poważnych chorób. Chorób, których skutkiem może być nawet utrata widzenia.

 Za przykład może posłużyć zapalenie spojówek – schorzenie, które powstaje na skutek zakażenia bakteryjnego. Bakterie mogą zostać aktywowane przez zatarcie oczu brudnymi dłońmi, dym papierosowy czy kurz. “Zbagatelizowane, a więc nieleczone zapalenie spojówek może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Dlatego, jeśli dolegliwości nasilają się lub nie ustępują po 4-5 dniach, koniecznością jest interwencja okulistyczna” – wyjaśnia dr n. med. Mariusz Koziak z gabinetu okulistycznego OKULUX

  • Unikasz noszenia okularów

Godziny spędzane przed komputerem nie pozostają bez wpływu na wzrok. Przyczyniają się między innymi do osłabienia ostrości widzenia, efektem czego może być konieczność noszenia okularów.

Jeśli odpowiednio zadbasz o wzrok, tj. będziesz często mrugać, zapewnisz wystarczająco jasne źródło światła, zrezygnujesz z pracy przed komputerem przy zgaszonym świetle, nie będzie ci grozić widmo noszenia okularów poprawiających ostrość widzenia.

  • Przeciwdziałasz zespołowi suchego oka

Ciągle wpatrujesz się w ekran monitora, zapominając o mruganiu oczami? W ten sposób narażasz się m.in. na zespół suchego oka – schorzenie, które daje wiele uciążliwych objawów, w tym wrażenie obecności piasku pod powieką.

Jeśli właściwie zatroszczysz się o wzrok, tj. zachowasz bezpieczną odległość między oczami a ekranem monitora oraz co kilkadziesiąt minut pozwolisz sobie na krótką przerwę, unikniesz tej dolegliwości.

A jeśli szukasz specjalisty, który zatroszczy się o Twoje oczy to zapraszamy do kontaktu z Okulux.

Dodaj komentarz