Dłuższy stosunek – większa satysfakcja z seksu?


Dłuższy stosunek - większa satysfakcja z seksu?
Optymalny czas trwania stosunku jest sprawą indywidualną. Nie chodzi o to, aby praktykować intymne maratony, ale o pełne zaspokojenie seksualne zarówno mężczyzny jak i kobiety. Co się dzieje kiedy mężczyzna kończy zbyt szybko? Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Czy długość trwania stosunku jest ważna?

Bardzo wiele osób skarży się na zbyt krótki czas trwania przeciętnego stosunku. Kobiety czują się z tego powodu niedowartościowane, ponieważ oczekują spełnienia seksualnego oraz intensywnych wrażeń. Mężczyźni natomiast odczuwają dyskomfort psychiczny, spowodowany niemożliwością utrzymania wzwodu przez dłuży czas. Nie zawsze problemy te wynikają z zaburzeń fizjologicznych, ponieważ mogą mieć podłoże psychologiczne.

Ile powinien trwać stosunek?

Na podstawie badań przeprowadzonych na kilkudziesięciu uczestnikach i uczestniczkach terapii seksualnych wywnioskowano, że czas trwania stosunku ma wpływ na osiąganą z niego satysfakcję. Pożycie trwające od trzech do siedmiu minut określone zostało dla większości badanych jako wystarczające. Stosunek przebiegający w okresie od siedmiu do trzynastu minut otrzymał miano najbardziej pożądanego przez wszystkich, jednak penetracja o długości dziesięciu do trzydziestu minut okazała się już zbyt długa. Najmniej satysfakcjonujące dla przeważającej ilości przebadanych osób są stosunki trwające od jednej do dwóch minut. Na tej podstawie można stwierdzić, że przeciętny czas trwania stosunku jest w większości przypadków całkowicie satysfakcjonujący. Nie każdy jednak jest w stanie go osiągnąć.

Zbyt krótkie współżycie, a satysfakcja z niego

Nierealistyczne wymagania dotyczące długości trwania stosunku należą do najczęstszych przyczyn zaburzeń seksualnych. Nierzadko prowadzą również do braku satysfakcji z doświadczeń erotycznych obojga partnerów. Problemy ze zbyt krótkim stosunkiem najczęściej wynikają z niedoświadczenia lub lęku mężczyzny. Według opinii seksuologów, przedwczesny wytrysk dotyka przede wszystkim osób, które rzadko uprawiają seks lub od dawna nie posiadają stałego partnera. Istnieje jednak wiele sposobów na przedłużenie stosunku. Osiągnąć można to za pośrednictwem ćwiczeń praktycznych, dobrej diety oraz dużej ilości sportu, a także przy pomocy odpowiedniego przygotowania psychicznego. W przypadku problemów zdrowotnych, sięgnąć można również po specjalne preparaty na opóźnienie wytrysku. Dłuższy stosunek może przynieść większą satysfakcję z seksu, ale nie powinien być zbyt długi i nastawiony na bicie rekordów. Kluczową kwestią jest odpowiedni dobór partnera lub partnerki, a także wzajemne poznawanie swoich ciał. Dzięki temu stopniowo osiągnąć można taką długość stosunku, która będzie najbardziej satysfakcjonująca dla obojga kochanków. Więcej informacji na temat metod efektywnego przedłużenie stosunku znajduje się stronie WiecejMeskosci.pl

Dodaj komentarz