Domowe sposoby wybielania zębów


Domowe sposoby wybielania zębów
Posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu to marzenie niejednej osoby. Piękne, białe zęby są nie tylko oznaką zdrowia, ale również wizytówką właściciela. Warto zatroszczyć się o uśmiech systematycznie korzystając z pomocy stomatologa. Niestety, natura nie wszystkich obdarzyła śnieżnobiałym uzębieniem, dlatego coraz więcej osób, nie chcąc poddawać się kosztownym zabiegom, sięga po domowe metody wybielania zębów.

Wybielające pasty do zębów

Jest to najbardziej popularny sposób wybielania zębów. Wybielające pasty usuwają niewielkie przebarwienia i dbają o higienę jamy ustnej. W swoim składzie zawierają substancje aktywne oraz ścierne, które mechanicznie usuwają osady znajdujące się na zębach. Niezbędna w tym przypadku jest również porządna szczoteczka do zębów, posiadająca specjalne wypustki, które polerując powierzchnię zębów, pogłębiają efekt wybielania. Aby zęby miały śnieżnobiały odcień  należy myć je po każdorazowym spożywaniu kawy i herbaty, ponieważ są to produkty, które silnie barwią zęby. Przydatne okazują się też płyny do płukania ust, hamujące powstawanie płytki nazębnej.

Żele, lakiery i paski wybielające

Specyfiki do domowego wybielania zębów takie jak paski, żele czy lakiery, mają w swoim składzie nadtlenek wodoru, a efekty ich stosowania zauważyć można już po ok. 3 tygodniach. Najpopularniejszą metodą do domowego wybielania zębów jest stosowanie pasków wybielających. Paski wybielające Crest skutecznie zwalczają osad nazębny spowodowany piciem kawy, herbaty, czy paleniem papierosów. Znajdujące się w opakowaniu paski wypełnione są żelem mającym właściwości wybielające. Ważna jednak jest w tym przypadku systematyczność. Codziennie stosowanie pasków zapewni śnieżnobiały uśmiech. Preparaty takie jak lakiery są mniej skuteczne niż paski, ponieważ nie docierają do przestrzeni międzyzębowych.

Domowe mikstury

Wiele produktów spożywczych zawiera w swoim składzie substancje, które naturalnie przyczyniają się do wybielania zębów. Przykładem są truskawki i ananasy, zawierające dużą ilość kwasu jabłkowego, który usuwa przebarwienia. Marchewka, gruszka i seler również posiadają właściwości wybielające. Skórka z banana zawiera mnóstwo minerałów, które wpływają korzystnie na stan zdrowia zębów. Nie można więc zapominać, by w codziennej diecie pojawił się zdrowy owoc. 

 Chcąc zadbać o uśmiech należy pamiętać przede wszystkim o prawidłowej higienie jamy ustnej. Koloryt uzębienia nie zawsze jest odzwierciedleniem jego stanu. Bardzo często kolor zębów zależy od czynników genetycznych, a usilne wybielanie może doprowadzić do nadwrażliwości i problemów z dziąsłami.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Domowe sposoby wybielania zębów

  • Manieczka

    Zamówiłam sobie taki specyfik do wybielania z Chin, ale jedyny efekt do nadwrażliwość. Teraz jestem umówiona na zabieg do doktora Franka w Warszawie, żeby nie narobić sobie gorszych problemów. Z zębami trzeba uważać. Teraz nie mogę pić nic zimnego ani gorącego.