Feromony – mit czy realna szansa na udany flirt?


Feromony – mit czy realna szansa na udany flirt?
Wiele słyszy się o feromonach i ich wpływie na relacje międzyludzkie. Niektórym osobom ciężko jest uwierzyć w ich działanie, bowiem nie można ich ani dostrzec, ani wyczuć. Jak zatem ocenić czy feromony są rzeczywiście skuteczne? Zasadniczo wymierna ocena jest niemożliwa, jednak bardzo często ta niewidzialna substancja potrafi zrewolucjonizować życie towarzyskie nawet wyjątkowo nieśmiałych osób.

Warto mieć świadomość, że feromony nie są panaceum na wszystkie ludzkie problemy. Człowiek sam musi dołożyć starań, aby móc wieść radosne i satysfakcjonujące życie. Nie oznacza to, rzecz jasna, że nie wpływają one na zakres relacji międzyludzkich. Wręcz przeciwnie – feromony znacznie je ułatwiają, zwiększając zaufanie do danej osoby i czyniąc ją zdecydowanie bardziej przebojową oraz pewną siebie.

Uwodzenie, życie zawodowe i samozadowolenie, czyli kompleksowe działanie feromonów

Feromony kojarzone są przede wszystkim ze sferą podrywu, uwodzenia czy zmysłowego flirtu i trzeba zdawać sobie sprawę, że rzeczywiście kontakty z potencjalnymi kochankami stają się dzięki nim po prostu przyjemniejsze. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na tym nie kończy się zakres oddziaływania feromonów. Ten niedostrzegalny ludzkim okiem afrodyzjak potrafi mieć zbawienny wpływ również na życie zawodowe.

Jak to w ogóle możliwe? Najistotniejszą kwestią jest fakt, iż feromonów nie widać, zatem żadna osoba nie jest w stanie zorientować się z ich oddziaływania na jej percepcję. Ludzie poddani wpływowi feromonów są całkowicie nieświadomi tego niewyczuwalnego sekretu. Oczywiście, na rynku można odnaleźć również wersje zapachowe, jednak kompozycją aromatów nie różnią się one od klasycznych, codziennie stosowanych perfum.

Zarówno współpracownicy, jak i partnerzy biznesowi nierzadko znacznie lepiej postrzegają osobę, która korzysta z feromonów. Staje się ona w ich oczach o wiele bardziej kompetentna, przebojowa, świetnie sprawdzając się w roli lidera oraz autorytetu. Ponadto, taka osoba zyskuje pewność siebie, przez co łatwiej jest jej realizować się na konkretnym stanowisku. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tak kompleksowy wpływ na ludzkie życie bywa nieoceniony.

Życie to przecież nie tylko praca, ale również dobra zabawa

Feromony oddziałują na różne aspekty życia, także na relacje towarzyskie. Nierzadko zdarza się, że pomagają one nawet najbardziej nieśmiałym osobom. Szare myszki pod wpływem feromonów znacznie chętniej wychodzą przed szereg, doskonale sprawdzając się w charakterze duszy towarzystwa. Poza tym, łatwiej nawiązują nowe znajomości, komfortowo czując się w centrum uwagi i przyciągając do siebie współtowarzyszy imprez.

Niewidzialny afrodyzjak, który rewolucjonizuje wiele aspektów życia – twierdzenie to brzmi wręcz znakomicie i w wielu przypadkach może okazać się jak najbardziej prawdziwe. Wystarczy skorzystać z właściwości feromonów i zacząć nowy, satysfakcjonujący etap w swoim życiu. Trzeba jednak pamiętać, że dostępne na rynku feromony zazwyczaj różnią się zarówno przeznaczeniem, jak i jakością, w związku z czym warto starannie przeanalizować swoje potrzeby.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Po-Cichu.pl .

Dodaj komentarz