Feromony w biznesie – wywieraj wpływ i buduj autorytet


Feromony w biznesie - wywieraj wpływ i buduj autorytet

Feromony to bezwonne lotne związki chemiczne odbierane w sposób nieświadomy, które wpływają na sposób, w jaki postrzegamy emitującą je osobę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twoim otoczeniu znajdują się ludzie, które kształtują dzięki nim silny, dominujący wizerunek, chociaż zdają sobie sprawę z tego tylko oni sami!

Te właściwości feromonów czynią z nich niezwykle potężne narzędzie wywierania wpływu w sytuacjach biznesowych. Przyjrzyjmy się temu, które związki zawarte w mieszankach feromonów znajdują najlepsze zastosowanie w biznesie.

Androstenon i androsteron – feromony przywództwa

Istnieje kilka feromonów, których działanie szczególnie wpasowuje się w potrzeby osób chcących osiągnąć sukces w biznesie. Jednym z nich jest męski feromon zwany androstenonem, który tworzy wokół emitującej ją osoby aurę zdecydowanego, a gdy trzeba agresywnego przywództwa. Z tego powodu zawierające ten związek mieszanki feromonów, które chcą wzmocnić swój autorytet. Jest to feromon o bardzo intensywnym działaniu, dlatego należy stosować go z umiarem. Warto również stosować razem z nim perfumy, którzy przykryją jego charakterystyczny i dosyć mocny zapach.

Jeżeli chcemy wykorzystać mieszanki z androstenonem, należy pamiętać iż ten związek może wywoływać reakcje negatywne wśród zwierzchników o niskim poczuciu własnej wartości, skłonnych do defensywnych zachowań. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że podświadomie wyczuwają zagrożenie. Nie trzeba się jednak tego bać, ponieważ sam fakt, iż reagują w ten sposób świadczy, iż ich autorytet jest o wiele słabszy, niż chcieliby.

Androstenon staje się tym bardziej efektywny, jeżeli towarzyszy mu inny związek podkreślający przywódcze właściwości. Jest to androsteron, który pozwala stworzyć wizerunek bardziej łagodnej, opiekuńczej siły. Doskonale równoważy nieco agresywną nutę wprowadzoną przez androstenon, sprawiając iż współpracownicy darzą nas zaufaniem i respektem.

Androstadienon – feromon, który pomaga osiągnąć porozumienie

Mówiąc o feromonach wykorzystywanych w biznesie, warto omówić również feromon „socjalny” zwany androstadienonem. Jest to feromon sprawiający, iż osoby znajdujące się w otoczeniu emitującej go osoby stają się bardziej otwarte i swobodne. Jakie ma to znaczenie w biznesie? Otóż stworzenie przyjaznej atmosfery sprawia, iż spotkania biznesowe stają się bardziej produktywne, wspierając wspólne podejmowanie decyzji. Jego zastosowanie jest zatem kolejnym bardzo skutecznym narzędziem w rękach biznesowych liderów!

Gdzie kupować skuteczne feromony?

Feromony pozwolą osiągnąć pożądany efekt tylko wtedy, gdy związki o działaniu wpływającym na otoczeniu znajdują się w nich w odpowiednio wysokim stężeniu. Niestety, na rynku nie brakuje bardzo tanich produktów, które feromonów nie zawierają prawie wcale. Dlatego też warto kupować feromony tylko u zaufanych sprzedawców takich jak Lareina24, którzy oferują produkty o potwierdzonej skuteczności. Znajdują się wśród nich produkty zapachowe, które pełnią również funkcję eleganckich perfum!

Dodaj komentarz