Forskolina – cudotwórczy wyciąg z pokrzywy indyjskiej


Forskolina na odchudzanie
Forskolina to substancja stanowiąca cudotwórczy wyciąg z pokrzywy indyjskiej. Wpływa ona bardzo korzystnie na zdrowie, a także na urodę. Sprawia między innymi, że stajemy się bardziej fit.

XXI wiek – coraz większa świadomość zdrowego stylu życia

Średnia życia statystycznie się wydłuża. Co dziwne, pojawia się jednocześnie coraz więcej chorób w związku z coraz bardziej zanieczyszczonym środowiskiem. Mimo wszystko wraz z coraz większym rozwojem cywilizacji, pojawia się też coraz większa świadomość na temat tego, co jest zdrowe, a co ma niezdrowe konsekwencje. Efektem tego w ostatnim czasie odkrywa się lub odkrywa na nowo właściwości różnych substancji zawartych w naturze, na przykład forskolina obecna w pokrzywie indyjskiej.

Pokrzywa zwyczajna

Rośliny określane jako pokrzywowate porastają tereny o klimacie umiarkowanym i zimnym. Najliczniej występująca roślina pokrzywowata to oczywiście pokrzywa zwyczajna, która rośnie w Europie, Azji i Ameryce. Słynie ona ze swoich niezwyczajnych właściwości, takich jak: działanie przeciwbólowe, działanie przeciwzapalne, działanie wzmacniające i ochrona układu moczowego z prostatą na czele. Pokrzywa zwyczajna zawiera magnez, żelazo, wapń oraz witaminy A, C, E i K.

Pokrzywa indyjska

Pokrzywa zwyczajna to oczywiście nie jedyna roślina pokrzywowata, inna to pokrzywa indyjska. Pokrzywa indyjska rośnie w Azji i Afryce. Działa ona korzystnie między innymi na układ krążenia, układ oddechowy i układ pokarmowy. Pokrzywa indyjska zawiera forskolinę wpływającą korzystnie na odchudzanie.

Forskolina – substancja z pokrzywy indyjskiej

Forskolina jest organicznym związkiem chemicznym zbudowanych z takich pierwiastków chemicznych jak wodór, tlen i węgiel. Związek ten zwiększa obecność AMP w organizmie. AMP powstaje z ATP pod wpływem przemian katabolicznych i anabolicznych, czyli pod wpływem przemian metabolicznych. AMP i ATP stanowią przekaźniki energii podczas procesów przemiany materii i energii, a co za tym idzie zwiększają aktywność cyklazy adenylowej wprawiającej w ruch wiele reakcji chemicznych zachodzących w komórce. Cyklaza adenylowa działa niczym adrenalina, z tym, że w przeciwieństwie do niej nie okazuje się szkodliwa.

Forskolina – działanie odchudzające

Forskolina zwawarta w pokrzywie indyjskiej, znanej też jako szałwia indyjska czy pochwiatka, fantastycznie działa na odchudzanie. Otóż powyżej przedstawiony proces cyklazy adenylowej nasila między innymi lipolizę, to znaczy rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej. Rzecz jasna rzutuje to na schudnięcie i właśnie za sprawą tego pokrzywa indyjska została w ostatnim czasie rozsławiona.

Forskolina Swanson

Na rynku zdrowej żywności spotkać można między innymi markę Swanson. Właśnie od marki Swanson liczne sklepy kupują forskolinę i ją z powodzeniem sprzedają. Forskolina Swanson to produkt sprawdzony i naprawdę godny polecenia.

 

GS
Artykuł został przygotowany we współpracy z fit-zone.pl.

Dodaj komentarz