Gainer – odżywki na masę


Gainer - odżywki na masę

Czym jest gainer? Jak stosować? Na jakie efekty można liczyć?

Zdania na temat suplementów diety dla osób ćwiczących są podzielone. Jedni uważają je za niezbędne wsparcie, inni za zbyteczny środek, w żaden sposób niewpływający na masę mięśniową. Jeżeli pragniesz urozmaicić swoją dietę i uzyskać pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów z ćwiczeń, wybierz suplement diety gainer, czyli odżywkę węglowodanową, która charakteryzuje się obecnością w składzie białka oraz węglowodanów prostych oraz złożonych. Dodatni bilans kaloryczny masz zapewniony.

Czym wyróżnia się gainer?

Odżywka białkowa, jaką jest gainer charakteryzuje się zawartością białek w stosunku do węglowodanów w proporcji 4:1. Nie brakuje w jej składzie także aminokwasów BCAA, kreatyny czy zdrowych tłuszczów. Jedno jest pewne: odżywka ta na pewno Ci nie zaszkodzi, ponieważ jest zdrowa. Pozwoli na skuteczne kontrolowanie wzrostu masy mięśniowej, a przy tym wzbogacić organizm o wartościowe składniki odżywcze.

Co daje stosowanie gainera? Wzrost masy mięśniowej zapewniony!

To, jakie efekty uzyskasz stosując odżywki na masę, w dużej mierze zależy od przyjmowania ich ilości. Jeżeli chcesz, aby odżywki białkowe wpłynęły na powiększenie Twojej masy mięśniowej, musisz stosować się do zaleceń ich producenta. To podstawa, aby osiągnąć dostatni bilans kaloryczny gwarantujący wzrost masy ciała.
Jeżeli tylko w umiejętny sposób zostaną zastosowane odżywki na masę, osiągnięcie zadowalających efektów będzie jak najbardziej możliwe. Z pewnością odżywki typu gainer przyczynią się do przybrania kilku dodatkowych kilogramów, które zbudują masę mięśniową i sprawią, że wysiłek fizyczny będzie dużo prostszy do zniesienia. W końcu będzie widziało się efekty.
Gainery powstały po to, aby ułatwić budowanie masy mięśniowej oraz tłuszczowej. Warto więc stosować gainery, jeżeli jesteś w trakcie treningu o dużej intensywności, a dotychczas stosowane suplementy nie do końca spełniały Twoje oczekiwania.

Kiedy stosować odżywki białkowe, aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty?

Gainery to odżywki dostarczające węglowodany i białka do organizmu w bezpieczny sposób, dlatego nie musisz ich stosować jedynie w fazie okołotreningowej. Dobrym pomysłem jest dodawanie ich do omletów, szejków czy wieczornych dań. Dzięki temu uda Ci się osiągnąć satysfakcjonującą masę ciała, a zawartość węglowodanów i białek w organizmie będzie na odpowiednim poziomie.
Korzystając z fachowej porady specjalistów od treningów i diety, wybierzesz dla siebie odpowiednie gainery z oferty. Białka i węglowodany, na które należy zwrócić uwagę w fazie budowania masy mięśniowej, będą dzięki temu na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz