Gdy boli kark…


Gdy boli kark...
Długa praca przy biurku, niewłaściwa pozycja w czasie snu – wszystko to może doprowadzić do sytuacji, w której ból karku stanie się naszym głównym problemem. Czy istnieje sposób na to, by skutecznie pokonać taką dolegliwość? Na szczęście z pomocą przychodzi nam zarówno medycyna alternatywna, jak i ta tradycyjna. Oto najważniejsze informacje dla tych, którym ból karku często utrudnia życie i którzy szukają skutecznych metod na walkę z tym problemem.

Dlaczego boli kark?

Ustalenie przyczyn bólu jest kwestią bardzo ważną. Ból karku może być tylko chwilowym problemem, często jednak dolegliwości tego typu mogą świadczyć o niepokojących kłopotach związanych z kręgosłupem lub stawami barkowymi. Napięcie nerwowe oraz przewlekły stres to kolejne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ogólny stan naszego zdrowia i m. in. powodować problemy z bólem karku. W ustaleniu dokładnych przyczyn takich problemów pomocne będą odpowiednie badania. Czasem wystarczy wizyta w gabinecie, czasem jednak pacjent kierowany jest na dalsze badania. Jakie? Często wykonywane jest badanie radiologiczne głowy i szyi, czasami potrzebna jest tomografia komputerowa lub też rezonans. Na szczęście w większości przypadków okazuje się, że ból karku nie wiąże się z innymi problemami zdrowotnymi, a w walce z nim pomóc mogą leki przeciwbólowe i odpowiednie ćwiczenia. Wielu osobom mającym problemy z karkiem pomaga też medycyna alternatywna. Jakie techniki i metody są w tym przypadku wykorzystywane najchętniej?

Medycyna alternatywna w walce z bólem karku

Ból karku można pokonać dzięki jednej z tak wielu technik, które oferuje nam niekonwencjonalny sposób leczenia. Wśród tych metod, które uchodzą za wyjątkowo skuteczne w walce z tą przypadłością, znajduje się akupunktura. Cennym wsparciem okazują się również masaże oraz wybrane ćwiczenia jogi. W walce z bólem karku pomocne mogą się też okazać takie dodatki, jak termofor lub tez poduszka elektryczna. Należy jednak pamiętać, by z takich metod korzystać zgodnie z zaleceniami specjalistów. Drobny błąd może przecież sprawić, że taka domowa terapia nie tylko nie pomoże, ale też nasili już istniejące problemy. Pamiętajmy też o wyjątkowej mocy codziennej gimnastyki oraz o tym, jak ważne dla naszego zdrowia oraz ogólnego samopoczucia jest utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Ból karku można pokonać. Pomoc mogą nie tylko leki, ale masaże oraz odpowiednie ćwiczenia. Nie zapominajmy jednak, że bardzo ważna jest też profilaktyka. Nie garbmy się, pamiętajmy o tym, by nie nadwyrężać karku oraz o codziennej porcji ćwiczeń, które pozwolą nam rozluźnić mięśnie. To najważniejszy krok do zdrowia i dobrej formy, na których zależy przecież każdemu z nas.

Dodaj komentarz