Gdy grzybica atakuje układ pokarmowy


Gdy grzybica atakuje układ pokarmowy
Grzybica kojarzona jest przede wszystkim z problemem, który zagraża nie tyle naszej formie, co naszej urodzie. Dla większości z nas grzybica jest przecież uciążliwą chorobą skóry, która zazwyczaj atakuje nasze stopy. Faktem jest, iż taką postać grzybicy można spotkać najczęściej. Nie można jednak zapominać, że grzybica to poważna choroba ogólnoustrojowa, która może zaatakować cały nasz organizm bądź też poszczególne układy naszego organizmu. Grzyby Candida, czyli główni sprawcy tak wielu problemów ze zdrowiem, mogą zaatakować praktycznie każdy układ lub narząd naszego ciała. W gronie licznych chorób wywoływanych przez grzyby Candida znajdują się też choroby układu pokarmowego. Stanowią one szeroką grupę poważnych schorzeń. Dlaczego są one tak poważnym zagrożeniem? Z jakimi schorzeniami wywołanymi przez grzyby musi się najczęściej mierzyć nasz układ pokarmowy?

Pamiętajmy, że grzyby Candida uwielbiają warunki panujące w jelicie grubym, w którym też najszybciej i najchętniej się rozmnażają. W tej sytuacji nie powinno dziwić to, że układ pokarmowy jest często atakowany przez różnego rodzaju grzybice. Jakie problemy ze zdrowiem mogą się tu pojawiać najczęściej?

Grzybica przełyku stanowi poważny problem,

który występuje zresztą bardzo często. Ze względu na groźne powikłania, ta choroba może stać się nawet przyczyną śmierci. Jej objawy (dość charakterystyczne) nie mogą być zatem lekceważone. Problemy związane z przełykaniem, którym dodatkowo towarzyszy ból pojawiający się w rejonie mostka to sygnały, których nie można lekceważyć. Im wcześniej lekarz zapisze odpowiednie antybiotyki, tym większa szansa na szybkie i skuteczne pozbycie się problemów z grzybami Candida.

Drugim schorzeniem wywołanym przez te grzyby jest grzybica żołądka. I tu objawy są dość charakterystyczne. Spada masa ciała, pojawiają się silne bóle brzucha, dodatkowym problemem stają się wymioty… I tu niezbędne jest korzystanie z leków przepisanych przez lekarza, gdyż tylko antybiotykami można pokonać głównych sprawców problemów zdrowotnych.

Jak chronić się przed grzybicą układu pokarmowego?

Sięgając po te produkty, które mogą pomóc w walce z grzybami. Siemię lniane pomaga w utrzymaniu układu pokarmowego w dobrej formie, skutecznością w walce z grzybami i bakteriami wykazują się też takie naturalne leki, jak aloes oraz czosnek. Warto też zadbać o swą dietę, m. in. ograniczając udział w niej produktów zawierających spore ilości cukru oraz tych składników, które są wysoko przetworzone. Pamiętajmy, że im zdrowiej będziemy się odżywiać, tym łatwiej będzie nam zachować równowagę mikroflory jelitowej. Zyska na tym nie tylko nasz układ pokarmowy, ale cały nasz organizm, dla którego naturalne i świeże składniki diety są bezcennym wsparciem w codziennej walce z bakteriami i grzybami.

Dodaj komentarz