Gdy stopa rośnie – dobieramy odpowiednie obuwie dla dziecka


Gdy stopa rośnie - dobieramy odpowiednie obuwie dla dziecka

Wybór odpowiedniego obuwia dla dziecka nie należy do łatwych zadań. Zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów jak wiek dziecka, wielkość stopy oraz to, gdzie dziecko będzie butów używać. Zupełnie inne wybierzemy do chodzenia po domu, a zupełnie inne na zewnątrz. Jedno jest pewne – but musi być wygodny i nie może krępować naturalnego wzrostu stopy.

Wybieramy buty dla naszego malucha

Buty dla dziecka

Wielu rodziców na pewno się zastanawia, kiedy zakupić dziecku pierwsze obuwie. Liczne opinie na ten temat potwierdzają, że najlepszą porą będzie czas, gdy dziecko zaczyna wychodzić na zewnątrz. Jednak wielu rodziców wybiera buty już wtedy, gdy dziecko zaczyna chodzić również po mieszkaniu. Jakie powinno mieć cechy, żeby stopa dobrze się rozwijała, a dziecko nie nabawiło się z czasem wad postawy? Oczywiście trzeba przede wszystkim dobrać odpowiedni rozmiar. Pomoce mogą być w tym przypadku specjalne miarki lub odrysowanie kształtu stóp dziecka na kartce i dodanie odpowiedniego zapasu – zwykle od 5-10 mm.
To pozwoli stopie i palcom na swobodne ruchy i umożliwi prawidłowy wzrost. Nie możemy również zapomnieć o tym, że takie pomiary należy wykonywać systematycznie, najlepiej co 2-3 miesiące, ponieważ stopa dziecka rośnie dość szybko, szczególnie w pierwszych latach. Zwróćmy również uwagę na podeszwę, wysokość buta, rodzaj zapinania oraz materiały, z jakich zostały wykonane. Polscy producenci jak Befado przykładają wagę do tych niezwykle istotnych komponentów.

Buty dla naszych dzieci

Do wygodnego chodzenia po domu lub przedszkolu

Maluszek często biega w specjalnych antypoślizgowych skarpetkach. Gdy chcemy lub musimy zastąpić je czymś innym, to pod rozwagę weźmy rodzaj wygodnego obuwia jak kapcie Befado. Czym powinny charakteryzować się tego rodzaju buty dla maluszka? Powinny być przede wszystkim miękkie i posiadać antypoślizgową podeszwę. Dobrym wyborem są takie za kostkę, ponieważ kształtują prawidłową stabilizację stopy. Pamiętajmy jednak, że nie mogą być twarde i utrudniać ruchów. Bardzo łatwo to sprawdzić. Wystarczy założyć je na stopy i obserwować, jak dziecko chodzi.
W zbyt sztywnym i twardym obuwiu różnice w chodzie dziecka będą zdecydowanie widoczne już na pierwszy rzut oka. Nie możemy oczekiwać, że dziecko się przyzwyczai, to but musi się dopasować do dziecko, a nie na odwrót. Kapcie Befado mogą być zapinane na rzep lub suwak, dziecko wtedy szybko samo nauczy się, jak je poprawnie zakładać. Na pewno sprawdzi się to przede wszystkim w przedszkolu, ponieważ dziecko szybciej stanie się niezależne w tej praktycznej czynności, jak samodzielne zakładanie butów. Polskie kapcie Befado to również modele ortopedyczne, które umożliwiają wykształcenie nawyku prawidłowego ułożenia stopy, a także minimalizują ryzyko wystąpienia wad postawy w wieku późniejszym.

Wybiegamy w świat, czyli obuwie na zewnątrz

Właściwe nie różni się ono aż tak bardzo od tych do chodzenia po domu, ponieważ przy ich wyborze ważne są również te same aspekty, a dochodzi do tego jeszcze odpowiednie dopasowanie ich do panujących warunków pogodowych. Takie buty również muszą być wygodne, odpowiednio dopasowane oraz posiadać na tyle miękką podeszwę, aby dziecko mogło swobodnie zginać ją na linii zginania palców. Polskie buty Befado posiadają również szerszy i nieco wyższy czubek, aby paluszki mogły swobodnie się układać i poruszać w bucie.
Jeśli tak nie będzie, dziecko szybko nam o tym powie, a jeśli nawet nie, to wystarczy poobserwować to, w jaki sposób w nim chodzi i czy podejrzanie szybko się męczy. Odpowiednie buty w żadnym stopniu nie krępują ruchów dziecka. Tutaj do wyboru mamy buty Befado przeznaczone na różne warunki pogodowe. Jest to przede wszystkim uniwersalne obuwie sportowe, letnie, zimowe, wizytowe jak i praktyczne kalosze i kapcie Befado.

Dobre obuwie

Sprawy równie istotne jak odpowiedni rozmiar

Dla jednego jak i drugiego rodzaju obuwia niezwykle ważne są materiały, z jakich zostały wykonane. Polski producent Befado stawia przede wszystkim na wysokiej jakości materiały, które zapewnią wygodę oraz odpowiednią wentylację stopy. Są to wyłącznie naturalne materiały wysokiej jakości rekomendowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Gdzie możemy zaopatrzyć dziecko w tego rodzaju obuwie? Buty Befado dostępne są między innymi w sklepie online https://e-butydladzieci.pl
W miejscu tym uzyskamy rzeczową i fachową poradę od obsługi sklepu, a dzięki temu każdy zakup będzie przemyślany i odpowiednio dobrany dla naszego dziecka.
Inną niezwykle ważna sprawą jest również wygląd buta. Jest to przede wszystkim istotne dla samego dziecka, które ma swoje ulubione postacie, zwierzęta i kolory. Buty Befado to zdecydowanie różnorodny wybór fasonów i kolorów, które trafią w gust każdego malucha jak i starszaka. Sowy, króliczki czy kotki to tylko nieduży dodatek, który może zdecydować o atrakcyjności tego rodzaju obuwia. Polska firma Befado zdecydowanie wykorzystuje w swoich projektach najnowsze trendy, dzięki temu każde dziecko może cieszyć się wyjątkowo pięknym
i oryginalnym obuwiem, które równocześnie zapewni wygodę i komfort chodzenia. Pełną ofertę butów befado znajdziesz na stronie: https://e-butydladzieci.pl/producent/befado

Dodaj komentarz