Hollywoodzki uśmiech od ręki? Czas postawić na najlepszych stomatologów i ortodontów


Hollywoodzki uśmiech od ręki? Czas postawić na najlepszych stomatologów i ortodontówCzasy, w których media forsowały widok stereotypowego kujona z olbrzymim aparatem ortodontycznym, już dawno minęły. Dziś widok drucików na czyichś zębach nikogo już nie dziwi, a sam aparat staje się nawet ciekawym akcesorium. Oczywiście sam jego wygląd jest drugoplanowy — liczy się bowiem to, co wspaniałego robi dla naszego uzębienia.

Cała sztuka prostowania zębów wymaga jednak odpowiedniego zaplecza technicznego i przede wszystkim merytorycznego. Dobry ortodonta blisko współpracuje ze stomatologami, a najlepsze kliniki w kraju oferują właśnie takie, łączone usługi. Dzięki temu w jednym miejscu możliwe jest zaleczenie zębów, naprawa ubytków, prostowanie zębów czy nawet protetyka. Jednym z takich kompleksowych miejsc jest Orto Smile z Rabki Zdrój, nad którego ofertą serdecznie polecamy się pochylić.

Ortodoncja na najwyższym poziomie

Piękny i zdrowy uśmiech, to prosty uśmiech. Krzywe zęby są bardzo często powodem kompleksów, a aparat na zęby jest dokładnie tym narzędziem, które problem ten jest w stanie wyeliminować. Oczywiście nie tylko względy estetyczne decydują o założeniu aparatu, ale to zdecydowanie najpowszechniejsza przyczyna.

Ortodoncja w trzeciej dekadzie XXI wieku to już zresztą nie tylko prostowanie zębów, ale także cały zestaw zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, dzięki którym możliwe jest naprawienie uśmiechu. Dobrze działający i zdrowy zgryz to niezwykle ważny element rozwoju dzieci i późniejszego życia dorosłych.

Wady zgryzu bywają uciążliwe zupełnie tak samo jak ubytki czy inne kłopoty z zębami. Na szczęście opracowaliśmy już dawno temu na tyle bezpieczne metody, że śmiało można zakładać stuprocentowe powodzenie leczenia ortodontycznego!

Ważne jest w tym przypadku całościowe objęcie pacjenta opieką i zadbanie o każdy najmniejszy szczegół, który wymagałby poprawy. Ortodonta to nie tylko osoba zajmująca się estetyką, ale także spec ułatwiający przeżuwanie, oddychanie i mówienie.

Stomatolog do zestawu i mamy komplet!

Obowiązki pełnej opieki nad zgryzem pacjentów nie spoczywają jednak wyłącznie na barkach ortodontów, a są współdzielone ze stomatologami. Nikomu nie trzeba chyba powtarzać, jak ważne jest dbanie o zdrowe uzębienie. Stomatologiczne kłopoty potrafią być naprawdę uciążliwe i bolesne, a gdy tylko się pojawiają, nie powinniśmy czekać. Tylko specjalista jest w stanie nam pomóc na tyle dobrze, że przestaniemy cierpieć, a kłopoty nie będą postępować.

Dobry dentysta to nie tylko umiejętności i wiedza na najwyższym poziomie, ale także najnowocześniejszy sprzęt. Cuda techniczne XXI wieku docierają także do stomatologów, dzięki czemu dysponują oni coraz bardziej precyzyjnymi i skutecznymi gadżetami. Do zdecydowanie najciekawszych należą systemy komputerowego znieczulania, które z iście zegarmistrzowską precyzją podają środki znieczulające, maksymalizując ich skuteczność.

Lekarz stomatolog to jednak nie tylko magik na wypadek nagłych potrzeb. Regularne kontrole pozwolą każdemu zachować zęby w dużo lepszej kondycji i dużo wcześniej wykrywać potencjalne zagrożenia. Dlatego zapisujmy się wszyscy do specjalistów i sbajmy swoje uzębienie!

Dodaj komentarz