I Ty możesz mieć świeży oddech


swiezy oddech

Przyczyną nieświeżego oddechu może być wiele czynników, np: alkohol, palenie papierosów, dieta, niektóre przyprawy, cebula, czosnek. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej prowadzi do powikłań i chorób, które dodatkowo pogarszają sytuację brzydkiego zapachu. Jak więc sobie z tym poradzić i zapewnić świeży oddech każdego dnia?

Higiena to podstawa

Do sprawy trzeba podejść konkretnie. Oprócz ograniczenia alkoholu czy papierosów, podstawową sprawą jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Czy wiesz, że w ślinie jest więcej bakterii niż na dłoniach? Bakterie stoją za sprawą przykrego zapachu, dlatego też szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Poświęć przynajmniej rano i wieczorem nie mniej niż 3 minuty na szczotkowanie zębów. Nigdy nie zapominaj o czyszczeniu języka specjalną szczoteczką lub skrobaczką. To konieczne, ponieważ na języku zbierają się i rosną bakterie. Wybieraj pasty do zębów z fluorem, które zabezpieczą szkliwo przed rozwojem bakterii.

Krok drugi to użycie nici dentystycznej, ponieważ nie wszędzie dotrze szczoteczka do zębów. Świetnym sposobem na pozbycie się resztek jedzenia z zakamarków jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Specjalistyczne płyny bakteriobójcze są w tym niezawodne. Jeśli nie masz pod ręką specjalnego płynu, możesz wspomóc się wodnym roztworem nadtlenku wodoru, ponieważ sól jest wrogiem bakterii. Sprawdza się tu również napar z szałwii lub ocet winny.

Odwiedź lekarza

Jeśli zwykła profilaktyka to za mało, koniecznie odwiedź specjalistę. Zacznij od lekarza rodzinnego. Możliwe, że borykasz się z większym problemem jak np. choroby ogólnoustrojowe- cukrzyca, czy problemy z migdałkami. Kamienie migdałkowe powodują szczególny odór z ust. Wizyta u stomatologa czy laryngologa może więc bardzo pomóc w rozwiązaniu problemu. Uwierz w to, że Ty też możesz mieć świeży oddech.

Dodaj komentarz