Implanty – nowe oblicze stomatologii


Implanty - nowe oblicze stomatologii

Ubytki w uzębieniu to problem nie tylko osób starszych. Często również osoby w mniej zaawansowanym wieku borykają się z brakami w uzębieniu. Na szczęście obecnie nie musimy już godzić się ze szpecącymi ubytkami. W wielu przypadkach możliwe jest wszczepienie implantów, które stanowią bazę dla odbudowywanego zęba.

Implanty zębowe, czyli niewielkie tytanowe wszczepy, to rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby w wyniku różnego typu schorzeń przyzębia, próchnicy lub urazów mechanicznych. Co istotne, implanty można stosować także w przypadku całkowitego bezzębia.

Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do ich wszczepiania. Do najważniejszych należą: zaawansowana paradontoza, osteoporoza oraz choroby nowotworowe. Ze względu na utrudnione gojenie się ran leczenie implantologiczne nie jest zalecane także w przypadku osób chorych na cukrzycę lub palących nałogowo papierosy. Ponadto nie stosuje się implantów w przypadku kobiet ciężarnych.

Warto zaznaczyć, że dla osób zdrowych implanty nie stanowią żadnego zagrożenia. Tytan, z którego produkuje się nowoczesne implanty zębowe, jest materiałem nieszkodliwym dla ludzkiego organizmu. Do tego odznacza się wyjątkową wytrzymałością, nie ma więc ryzyka, że implant się złamie. Zęby odbudowywane na wszczepach nie różnią się niczym od naturalnych. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także gwarantują pełną funkcjonalność naturalnego uzębienia.

Gdzie można wstawić implanty zębów? Kraków, Warszawa, Poznań i inne większe miasta będą najlepszych wyborem. W większych ośrodkach miejskich znajdziemy sprawdzone kliniki stomatologiczne, które od dłuższego czasu zajmują się leczeniem implantologicznym i tym samym są w stanie zaoferować pacjentom kompleksową pomoc na każdym etapie leczenia. Trzeba jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę np. implanty zębów Kraków, aby znaleźć informacje na temat polecanych klinik stomatologicznych. Wybór odpowiedniej kliniki jest bardzo istotny, ponieważ już samo wszczepienie implantów wymaga znacznej precyzji. Zresztą od wszczepienia tytanowych implantów musi minąć kilka miesięcy, zanim wszczep zrośnie się z kością. Dopiero wtedy można założyć koronę. Z pewnością dobrze byłoby w tym niełatwym okresie móc liczyć na wsparcie doświadczonego stomatologa.

Dodaj komentarz