Jak dbać o biust w trakcie diety?


Jak dbać o biust w trakcie diety?
Szczególnie w trakcie odchudzania się nasz biust ma tendencję do opadania i spłaszczania się, przez co czujemy się często mniej atrakcyjnie i kobieco. Chcąc zmienić coś w sobie i w swoim życiu, kobiety bardzo często zaczynają poważnie rozważać rozpoczęcie, czasem nawet bardzo drastycznej, kuracji odchudzającej. Jednak zanim przejdziemy na dietę, warto się zastanowić jak sprawić, by wahania wagi w możliwie najmniejszym stopniu odbiły się na kondycji naszej skóry, szczególnie w okolicach biustu. Bo w dużym stopniu właśnie od tego zależy to, czy po kuracji nasz biust wciąż będzie się prezentował ponętnie i efektownie.

Piersi bardzo często pierwsze padają ofiarą zbyt raptownych zmian. Rozciągnięta wcześniej ponad miarę skóra nie będzie się przecież kurczyć w miarę szybko postępującej utraty zbędnych kilogramów i nie będzie już tak napięta i sprężysta jak dawniej. Co za tym idzie nie będzie w stanie utrzymać odpowiednio wysoko ciężaru piersi, które opadają, deformują i tracą w dużej mierze tracą niestety swój urok.

Oczywiście najlepszą metodą, żeby temu zapobiec jest dobór właściwego biustonosza, który utrzyma opadające piersi na odpowiedniej wysokości i skutecznie przeciwstawi się  siłom grawitacji. Dobrze jest także włączyć od codziennej pielęgnacji krem na ujędrnianie biustu, specjalny żel albo serum na biust. Wmasowując regularnie w skórę w okolicach piersi dobry krem na piersi dostarczymy skórze wiele ożywczych składników, które pomogą jej szybciej się zregenerować i odbudować.

Szczególnie kwas hialuronowy, na którego bazie powstaje większość z takich preparatów pomaga skórze odzyskać właściwe napięcie i sprężystość. Jest on naturalnym wypełniaczem wszelkich skórnych ubytków, zapobiega powstawaniu zmarszczek i ma ogromny wpływ na ogólny wygląd i kondycję skóry. Ze względu na to jest często nazywany eliksirem młodości i powszechnie wykorzystywany nie tylko przez producentów kosmetyków, ale także w gabinetach medycyny estetycznej.

W trakcie rozprowadzania na skórze tych preparatów można też przeprowadzić delikatny masaż, który także poprawi kondycję skóry. Świetne na osłabioną odchudzaniem skórę działają też naprzemienne kąpiele albo zimne prysznice. Można poszukać też specjalnej rękawicy z trawy morskiej i masować piersi w trakcie takich kąpieli, pomoże je ujędrnić. Nieodzowne są także ćwiczenia fizyczne, które nie tylko ustabilizują całą sylwetkę, ale wzmocnią mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion.

Doskonałym sposobem na to, aby szybko wrócić do formy po takiej drastycznej zmianie jest pływanie. Szczególnie  styl klasyczny, czyli tzw. żabka, angażuje rozwój właśnie tych grup mięśni, które tworzą na co dzień swoiste rusztowanie, które podtrzymuje nasze piersi. Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza jeśli trenujemy szczególnie intensywnie, dodatkowo powodują kolejny ubytek wagi. Jednak jeśli do wzmożonej aktywności fizycznej podejdziemy z takim samym rozsądkiem jak do całej kuracji odchudzającej, z pewnością  końcowy rezultat będzie jak najbardziej korzystny

Więcej na temat pielęgnacji biustu przeczytasz na stronie: http://kremnabiust.pl

Dodaj komentarz