Jak dbać o zdrowie z Twoim smartfonem?


Jak dbać o zdrowie z Twoim smartfonem?
W XXI wieku prawie wszystkie czynności możesz wykonywać ze swoim telefonem komórkowym. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja na smartfon, która pomoże Ci utrzymać właściwy rytm życia.

1.    Aplikacja s health

Najlepsza aplikacja na smartfon, jaka ukazała się w ostatnim czasie, to aplikacja S Health. Z pewnością nie jest to tylko zabawka dla gadżeciarzy. Dzięki aplikacji S Health możesz na bieżąco śledzić poziom komfortu termicznego w miejscu, w którym przebywasz. Ponadto aplikacja S Health mierzy na bieżąco temperaturę otoczenia oraz wilgotność powietrza. Jednak najważniejsze funkcje aplikacji to:

•    Kontrola diety
Aktualizując informacje o spożywanych posiłkach, możesz kontrolować liczbę konsumowanych kalorii oraz otrzymywać informację jaki procent niezbędnych kalorii jeszcze musisz zjeść. Pozwoli Ci to na zbilansowanie diety, co jest jednym z podstawowych warunków utrzymania Twojego ciała w zdrowiu.

•    Kontrola ćwiczeń
Jeśli regularnie ćwiczysz to aplikacja S Health będzie na bieżąco zliczała ile kalorii spaliłeś podczas poszczególnych ćwiczeń.  Pozwoli Ci to kontrolować właściwe funkcjonowanie Twojego organizmu. Połączenie zbilansowanej diety oraz systematycznych treningów jest najkrótszą drogą do utrzymania idealnej tężyzny fizycznej, nawet dla najbardziej zapracowanego człowieka.

•    Kontrola chodu
Najciekawszą funkcją w aplikacji jest kompan chodu. Funkcja ta zlicza liczbę kroków, które wykonujemy w ciągu dnia. Później kroki są przeliczane na przebyte metry a te na spalone kalorie. Dopiero ta funkcja uświadomi Ci jak ważne jest codzienne spacerowanie oraz ile kalorii spalasz codziennie chodząc do pracy lub szkoły.

2.    Endomondo Sports Tracker

Drugą, polecaną aplikacją jest Endomondo Sports Tracker. Jest to aplikacja przeznaczona dla biegaczy, zarówno tych profesjonalnych jak i amatorskich. Aplikacja idealnie rejestruje przebytą trasę a także mierzy czas, tempo biegu oraz spalone kalorie. Aplikacja wymaga połączenia GPS, by móc przeanalizować twój trening. Przy obecnej modzie na bieganie jest idealnie skrojona pod zaspokojenie podstawowych potrzeb biegacza. Ponadto możesz dzielić się swoimi wynikami na Facebooku. Jeśli jesteś więc internetowym hipsterem to aplikacja jest dla Ciebie.

Podsumowanie

S Health to aplikacja, która pozwala monitorować wszystkie powyższe elementy jednocześnie.  Dzięki niej możesz na bieżąco monitorować ilość spożywanych kalorii, liczbę przebytych kroków, a nawet liczbę wypitych szklanek wody! Z pewnością dzięki tej aplikacji, łatwiej będzie Ci narzucić rygor, który utrzyma Twoje ciało w najwyższej formie.

Natomiast Endomondo Sports Tracker to bardziej aplikacja dla biegaczy. Jeśli lubisz pokonywać kilometry pieszo, a także dzielić się swoimi wynikami ze światem to z pewnością jest aplikacja dla Ciebie. Endomondo jest zaprojektowana specjalnie dla sportowców, zarówno zawodowych jak i amatorskich. Którą aplikację wybierzesz zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie.

Sprawdź listę smartfonów Samsung na które zainstalujesz sportowe aplikacje: http://sklepsamsung.pl/telefony/smartfony


Dodaj komentarz

Komentarz do “Jak dbać o zdrowie z Twoim smartfonem?