Jak nadać lekkości codziennemu makijażowi?


MakeUp

Każdego poranka wiele kobiet skrupulatnie oczyszcza, tonizuje i nawilża skórę, po czym nakłada na nią grubą warstwę makijażu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że część z nich używa w tym celu zbyt ciężkich kosmetyków.
Makijaż pomaga nam zamaskować niedoskonałości cery, w związku z czym może mieć niezwykle istotny wpływ na nasze samopoczucie. Niestety, stosując nieodpowiednie produkty do makijażu, możemy zniweczyć nasze starania w zakresie pielęgnacji skóry, a ponadto stworzyć na twarzy efekt sztucznej, niemal nieruchomej maski.

Koniec ciężkich kosmetyków?

Na szczęście era ciężkich, zatykających pory kosmetyków kolorowych powoli się kończy. Bez większego wahania powinnyśmy zastąpić je lekkimi podkładami, fluidami i pudrami, które coraz częściej wykazują też dodatkowe działanie.

Niektóre dostępne w drogeriach produkty wzbogacone są o składniki nawilżające i ujędrniające cerę, dzięki czemu są świetnym uzupełnieniem codziennie nakładanego kremu. Na sklepowych półkach znajdziemy także kosmetyki zawierające substancje przeciwzmarszczkowe i optycznie wygładzające nierówności.

Co niezwykle istotne, nowoczesne kosmetyki wyróżniają się silnie skoncentrowaną formułą, więc ilość jednorazowo aplikowanego specyfiku może zostać ograniczona do niezbędnego minimum. To rozwiązanie ma nie tylko walory ekonomiczne, ale również sprawia, że nasz codzienny makijaż zyskuje na lekkości i naturalności.

Godne zastępstwo dla podkładu i pudru

Ciekawą propozycją są także bardzo popularne kremy BB, czyli, krótko rzecz ujmując, połączenie kremu z podkładem. Dobrej jakości produkty, takie jak krem BB od Garnier, możemy stosować samodzielnie, bez obaw o przesuszenie czy podrażnienie skóry.

W składzie kremów BB znajdziemy substancje nawilżające oraz poprawiające i ujednolicające koloryt cery. Kosmetyki te charakteryzuje bardzo lekka konsystencja, w związku z czym mogą być doskonałym zastępstwem dla podkładu czy pudru. Co więcej, w ofercie pojawiły się kremy BB przeznaczone dla skóry mieszanej i tłustej, a nawet wspomagające codzienną walkę ze zmarszczkami.

Makijaż przy cerze problematycznej

Nie zapominajmy jednak, by produkty, których używamy do wykonania codziennego makijażu, były dostosowane do naszego rodzaju cery. Ten aspekt będzie szczególnie istotny, jeśli posiadamy skórę wrażliwą, mieszaną lub tłustą.

Przy cerze wrażliwej zwróćmy uwagę na ewentualną zawartość składników mogących wywołać podrażnienia. Dobrym pomysłem będzie też zakup jednego z kosmetyków aptecznych. Natomiast borykając się z niedoskonałościami czy błyszczeniem skóry, wybierzmy kosmetyk o lekkiej konsystencji i dodatkowym działaniu matującym, który nie stworzy na naszej twarzy efektu maski.

Dodaj komentarz