Jak pokonać strach przed dentystą – radzą specjaliści z kliniki stomatologicznej


Jak pokonać strach przed dentystą – radzą specjaliści z kliniki stomatologicznej
Wizyta u stomatologa dla większości z nas jest niezbyt przyjemnym, lecz nieuniknionym doświadczeniem. Wiemy doskonale, że regularne badania kontrolne służą naszemu zdrowiu oraz minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych i bolesnych dolegliwości. Pojawia się jednak pytanie, jak pokonać strach i zmobilizować się do odwiedzin gabinetu dentystycznego? Oto, co podpowiadają specjaliści w dziedzinie stomatologii.

Poczucie komfortu i przyjazna atmosfera

Gabinet stomatologiczny zwykle jest miejscem mało przytulnym, w którym unosi się zapach specjalistycznych preparatów, a zza zamkniętych drzwi dochodzą nas odgłosy borowania nawet wtedy, gdy jesteśmy jeszcze w poczekalni. Trudno czuć się komfortowo w takich warunkach, jednak nowoczesne rozwiązania, stosowane przez właścicieli renomowanych gabinetów dentystycznych, takich jak http://mdentica.pl/o-nas/gabinet/, znaleźli na to receptę. Składa się na nią:

  • przyjazna atmosfera poczekalni (muzyka relaksacyjna, czasopisma i kolorowanki, skracające czas oczekiwania na zabieg zarówno dorosłym, jak i małym pacjentom), w której można wypić kawę czy herbatę, czekając na swoją pociechę,
  • świece zapachowe i aerozole, których aromaty łagodzą nerwy i sprzyjają odprężeniu,
  • indywidualne podejście do każdego pacjenta,
  • możliwe skracanie czasu zabiegu (dzięki jednoczesnej pracy stomatologa i asystentki),
  • nowoczesne pod względem aranżacyjnym wnętrze, nieprzytłaczające nadmiarem dodatków i intensywnych kolorów,
  • przytłumione światło w poczekalni, które nie pobudza dodatkowo neuronów (a co za tym idzie nie powoduje podenerwowania).

Wszystkie te czynniki powodują, że możemy poczuć się swobodnie i zrelaksować, a moment oczekiwania na zabieg upływa szybko i w przyjaznej atmosferze.

Wizyta u dentysty

Nowoczesne technologie w rękach stomatologów

Lęki i obawy przed wizytą u dentysty odnoszą się nie tylko do kwestii fizycznego bólu. Często nie mamy zaufania do gabinetów, których sprzęty i narzędzia wzbudzają nasze wątpliwości co do czystości, sprawności czy zdatności do użytku.

Białostocka M-Dentica, oprócz standardowego wyposażenia, posiada także innowacyjne urządzenia, spełniające międzynarodowe wymogi z branży stomatologii, z których najbardziej ekskluzywnymi są:

  • QuickSleeper4 – narzędzie znieczuleniowe, minimalizujące odczucia bólu,
  • autoklaw – urządzenie do sterylizacji sprzętu medycznego,
  • cyfrowy radiowizjograf wewnątrzustny – aparat minimalizujący napromieniowanie podczas wykonywania zdjęć http://mdentica.pl/oferta-leczenia/rtg-zebow/.

Przeprowadzenie wyspecjalizowanych procedur diagnostycznych i terapeutycznych wymaga stosowania najnowszych narzędzi i zdobyczy techniki, którymi pracownicy gabinetu M-Dentica posługują się na co dzień.

Strachu przed wizytą u stomatologa można pozbyć się w prosty sposób. Wystarczy wybrać nowoczesny, renomowany, odpowiednio wyposażony i http://mdentica.pl/o-nas/certyfikaty/, w którym poczujemy się komfortowo i bezpiecznie, podczas gdy wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy zajmą się nami w sposób profesjonalny i bezbolesny.

Facebook Comments