Jak przygotować dzień pełen wrażeń dla małego dziecka?


Jak przygotować dzień pełen wrażeń dla małego dziecka?
Dzieci są ciekawe świata i to nie ulega żadnej wątpliwości.

W pierwszych latach życia starają się pojąć procesy funkcjonowania swojego najbliższego otoczenia. Chętnie się uczą i zdobywają wiedzę. Rolą osób dorosłych jest sprawienie, by zapał do nauki nigdy im nie minął, by zawsze chętnie zdobywały nową wiedzę i doświadczenie. To ważne dla ich rozwoju i ich życia w okresie dorosłości.

Aby w jeszcze bardziej przystępny sposób przedstawiać maluchom wiedzę, już w przedszkolach i klasach wczesnoszkolnych organizowane są zajęcia dodatkowe, które właśnie na tym polu dają możliwość optymalnego rozwoju. Lekcje z eksperymentami, zajęcia plastyczne, fizyczne, warsztaty techniczne czy zajęcia motoryczne to tylko niektóre, na jakie można dzisiaj zapisać naszą pociechę.

Pamiętajmy jednak, że nie można liczyć tylko na szkołę, w kwestii wychowania dziecka i dania mu solidnych podstaw do dalszej edukacji. Placówka jest tylko podstawą, ale to rodzice mają mieć wpływ na rozwój swojego dziecka. To oni mają przekazywać mu wartości, dawać rozmaite propozycje, odpowiadać na jego zainteresowania i starać się rozwijać pasje. Warto wiedzieć, że hobby kilkulatka zmienia się często, ale my musimy dać dzieciom możliwość sprawdzenia danej dziedziny i samodzielnego podjęcia decyzji.

Chcąc zainteresować dziecko, staramy się podejmować z nim dyskusję na wielorakie tematy. Szybko zorientujemy się, co tak naprawdę go interesuje, a co zupełnie nie obchodzi. Pasje zawsze warto łączyć z zabawą, bo tylko w ten sposób nie zniechęcimy kilkulatka do dalszej nauki.

Ciekawostką jest fakt, że dzisiaj rodzice nie muszą trudzić się sami, by zapewnić dziecku ciekawe zajęcia czy naukowy dzień pełen wrażeń. Na terenie całej Polski funkcjonuje szereg obiektów, które mocno ich w tym wspierają. Czy słyszeliście na przykład o Farmie Iluzji? To właśnie jedno z takich miejsc.

Farma Iluzji to magiczne miejsce, jakie mieści się w Mościskach koło Trojanowa. Z łatwością dotrzemy tam z trasy łączącej Warszawę z Lublinem. Ten park rozrywki znajduje się jakieś 80 kilometrów od stolicy. To jedna z propozycji na spędzenie całego dnia poza miastem, dnia pełnego uciech, wrażeń i doświadczeń naukowych dla całej rodziny.

Główną ideą stworzenia takiego miejsca była nauka. Myli się jednak ten, kto sądzi, że dzieciaki skaczą tu tylko na dmuchanych zamkach, wariują na placach zabaw czy wylegują się na pirackiej wyspie. Nic z tych rzeczy. Pomiędzy odpoczynkiem czy spacerem po mini zoo, mają okazję doświadczyć wielu ciekawych zjawisk. Tutaj prawa fizyki mieszają się z iluzją, trudne do pojęcia doświadczenia zostają wytłumaczone i zrozumiane. Wystarczy zajrzeć do Latającej Chaty Tajemnic, Pokoju Amesa, Labiryntu Luster czy Studni bez Dna. Można też przyjrzeć się Lewitującym Piłeczkom albo przejść wiklinowym labiryntem i korytarzem fizycznych doświadczeń. Doskonałą atrakcją, a jednocześnie lekcją o siłach grawitacji będzie też spacer po Krzywym Domku. To moc uciech dla całej rodziny, bo jesteśmy przekonani, że Farma Iluzji zaskakuje nie tylko tych najmłodszych gości.

Artykuł powstał w oparciu o treści na stronie http://farmailuzji.pl/pol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *