Jak przygotować skórę do urlopu w 3 krokach


Jak przygotować skórę

Planowanie wakacji najczęściej skupia się na wyborze miejsca, czasu i budżetu związanego z naszym wypoczynkiem. Ostatnie dni przed wyjazdem spędzamy na kończeniu służbowych zadań, zabezpieczaniu mieszkania na czas naszej nieobecności oraz ostatnie zakupy na podróż.

Będąc w przedurlopowej gorączce, zapominamy jednak o przygotowaniu samego siebie. Mało osób zdaje sobie sprawę, jak istotną kwestią jest odpowiednie przygotowanie naszego ciała na wyjazd. Oto lista rzeczy, o których należy pamiętać.

Piękne stopy

Nasze stopy, schowane przez ostatnie miesiące w skarpetach i ciepłych butach, wymagają specjalnej pielęgnacji przed zbliżającym się latem. Domowy pedicure należy zacząć od 15-minutowej, odżywczej kąpieli ze środkami zmiękczającymi naskórek – takimi jak sól morska czy olejki z drzewa herbacianego lub mięty. Można również zaopatrzyć się w którąś z gotowych emulsji dostępnych w drogeriach oraz sklepach internetowych (np. Dwufazowa kąpiel do stóp firmy AVON). Pod koniec kąpieli należy zastosować złuszczający zrogowacenia peeling, który sprawi, że stopy nabiorą delikatności. Zabieg kończymy wcierając nawilżający krem i masując stopy przez następne kilka minut.

Gładka skóra

Również skóra naszego ciała potrzebuje dogłębnego oczyszczenia. Złuszczanie naskórka najlepiej zacząć na kilka tygodni przed urlopem – stosując peeling co 7-10 dni. Regularny peeling nie tylko pomoże w odżywieniu skóry (usunięcie martwego naskórka sprawia, że kremy i balsamy wnikają dużo lepiej, a przez co działają skuteczniej), lecz także pomaga zachować gładką skórę po depilacji. Jeśli chodzi o najskuteczniejsze metody usuwania niechcianego owłosienia, nie ma jasnej reguły. Dużo zależy od naszych preferencji, odporności na ból oraz rodzaju skóry. Jedną z najpopularniejszych metod jest woskowania ciała. Możemy przeprowadzić je w salonie (koszt to około 40-80 zł za partię ciała) lub samodzielnie za pomocą plastrów do woskowania na zimno.

Wypoczęta twarz

Twarz także wymaga odpowiedniego przygotowania na zwiększoną dawkę słońca. Dobrym sposobem na odświeżenie cery jest zastosowanie oczyszczających maseczek np. z alg morskich. Uchroni nas ona przed nadmiernym wysuszeniem cery. Częstym błędem w przedurlopowej pielęgnacji jest korzystanie z solarium. Chcąc nabyć pierwszą opaleniznę ryzykujemy poważnymi uszkodzeniami skóry i jej nadmiernym przesuszeniem. Dużo lepszą opcją na nadanie skórze odpowiedniego kolorytu jest użycie kremu brązującego lub samoopalacza. Jego równomierne rozprowadzenie zagwarantujemy stosując przez aplikacją tonik na skórę twarzy i dekoltu.

Wyjazd wakacyjny to spory wydatek, dlatego warto szukać oszczędności w różnych miejscach. Przygotowując się do podróży sprawdźmy promocje w internecie. Promocje Avon na Kupon.pl, wyprzedaże w drogeriach internetowych Douglas czy Sephora, zabiegi na Groupon.

Dodaj komentarz