Jak rzucić palenie i zmienić swoje życie


Jak rzucić palenie
Wiele z nas zadaje pytanie: jak rzucić palenie papierosów? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że proces ten nie jest łatwy, jednak jak najbardziej osiągalny! Wystarczy wiedza jak to zrobić i duże samozaparcie.

Dlaczego warto rzucić palenie?

Jest ogrom powodów, dla których warto rzucić palenie. Między innymi te zdrowotne, jak i te wpływające na jakość naszego życia i wygląd. Palenie papierosów z pewnością sprawia, że nasze życie staje się podporządkowane jednej czynności. Wszystkie sukcesy, stresy i bolączki dnia codziennego – to odreagowujemy wychodząc na dymka. Pytanie: co w rezultacie otrzymujemy?

Po pierwsze: zwiększone ryzyko zawału serca i udaru. To może zwiększyć się nawet kilkukrotnie w stosunku do osoby zdrowej. Okazuje się jednak, że nawet w tej przerażającej wiadomości kryje się nieco pozytywów. Jakich? Do 5 lat od rzucenia palenia ryzyko zachorowania na wyżej wymienione choroby maleje, aż do uzyskania takiego prawdopodobieństwa jak w przypadku osoby zupełnie zdrowej.

Po drugie: palenie papierosów to wieczna zadyszka i kiepska kondycja. Nie da się ukryć, że palacze o wiele szybciej się męczą. Przebiegnięcie kilkuset metrów, czy wejście na trzecie piętro może okazać się nie lada wyzwaniem.

Po trzecie: gdy palimy, musimy liczyć się z bólami gardła i napadowym kaszlem, który pojawia się z początku głównie rano. Z czasem może dopaść nas o każdej porze dnia i nocy.

Po czwarte: bardzo często nie dopuszczamy do siebie wiadomości, że nikotynizm, to krótka droga do raka płuc. Wydaje nam się ciągle, że palimy za mało, albo, że nam to nie grozi, jednakże każdy palacz (nawet bierny) jest narażony na raka i to nawet w bliskiej przyszłości. Warto to brać pod uwagę i wyzbyć się myślenia, że nas to ominie.

Po piąte: palenie papierosów negatywnie wpływa na nasz wygląd! Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo zmiany zachodzą stopniowo, ale gdybyśmy codziennie robili sobie zdjęcia i porównywali nasz wygląd na przestrzeni, chociażby dwóch lat od rozpoczęcia palenia, to szybko zauważylibyśmy zgubny wpływ nikotyny na nasz wygląd. Z czasem nasza cera staje się ziemista, a my sami wyglądamy na kilka lat starsze niż w rzeczywistości. Z czasem ten stan szczególnie się pogłębia. Nie da się ukryć, że palacze sporadycznie mogą pochwalić się ładną cerą.

Palenie nie pozostaje bez wpływu na nasze włosy i paznokcie. Te drugie szybko stają się żółte i kruche. Włosy nie tylko są przesiąknięte zapachem nikotyny, ale także negatywnie zmienia się ich kondycja.

Po szóste: niestety, ale paląc papierosy, przechodzimy ich zapachem. Dla naszego otoczenia może być to sytuacja nieszczególnie komfortowa. Nasz oddech nie należy do przyjemnych, a zapach papierosów dominuje na naszym ubraniu oraz oczywiście w domu.

Nie pytajmy: dlaczego warto rzucić palenie papierosów? By móc prowadzić taki styl życia, który pozwoli nam w zdrowiu dotrwać do sędziwego wieku. Bez obaw będziemy mogli uprawiać sporty, a do tego mimo zaawansowanego wieku nasza cera będzie w dobrej kondycji. To najwyższy czas, by zmienić coś w swoim życiu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie – jakrzucicpalenie.net.pl

Dodaj komentarz